Sejde se katolický kněz, mohamedánský imám a židovský rabín. Baví se o víře a začnou se také bavit o síle modlitby. Katolický kněz říká: To jsem jednou šel zaopatřovat nemocného do vzdálené vesnice. Jdu přes les, pole a louky, naráz se přihnaly mraky, šílená bouřka, průtrž mračen, nebylo kam se schovat. Tak kleknu, prosím Boha o ochranu. Naráz - všude okolo liják, nade mnou modrá obloha a já jsem v suchu došel až k cíli. Mohamedán na to: To je nic, tobě šlo jen o zdraví, mě šlo přímo o život. Jel jsem na velbloudu pouští. Naráz se přihnala písečná bouře, nebylo kam se schovat. Padnu k zemi a prosím Aláha o ochranu. Naráz - všude okolo bouře, nade mnou modrá obloha a já jsem v bezpečí dojel k cíli. Židovský rabín na to: Pánové, to není nic proti tomu, co jsem zažil já. Jdu v sobotu v Paříži po hlavní ulici a naráz uvidím na zemi plnou peněženku. Chci ji zdvihnout, ale naráz si uvědomím, že je sobota - šabat a já se nesmím dotýkat peněz. Přece tam ale tu peneženku nemůžu nechat ležet. Pozvednu oči k nebi, modlím se k Hospodinu. Naráz - všude okolo sobota, nade mnou úterý.

tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik - děkan

Hana Skalická - pastorační asistentka
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová

Golf pomáhal olomouckému sdružení Spolu

golf klara spilkova foto jiri vojzola 2 uvod

V pátek 27.4. farář Zbigniew Czendlik podpořil svou účastí na benefičním golfovém turnaji olomoucké občanské sdružení Spolu. Tato nestátní nezisková organizace od roku 1995 pomáhá lidem se zdravotním (primárně mentálním) postižením při seberalizaci v běžném prostředí (http://www.spoluolomouc.cz/zakladni-informace).

Golfového turnaje se zúčastnila i přední česká golfová profesionálka Klára Spilková.

Klára Spilková

Na závěr turnaje proběhla dražba předmětů od známých osobností. Licitátory byli Petr Čep a Zbigniew Czendlik. Celková získaná částka se vyšplhala na neuvěřitelných 105 tisíc Kč.
Autorem fotografií z akce je jeden z nejlepších sportovních fotografů Jiří Vojzola.

Zbigniew Czendlik

Zbigniew Czendlik a Klára Spilková

Když se ti nechce modlit se, promluv si o tom s Bohem.
Jeanne Mayo: Trojnožka služby mládeži