Sedí babička v parku na lavičce a modlí se: "Pane, já už jsem zase nevyšla s důchodem, pošli mi, prosím, nějak stovku." Zaslechne to nějaký mladý muž a říká jí: "Prosím vás, babičko, přece nebudete věřit takovým pověrám... Tady máte padesátikorunu a už se nemodlete." Babička chvilku počká, až se onen muž vzdálí a pak říká: "Děkuju Ti Pane. A příště mi to, prosím, neposílej po takovém neznabohovi."

Zbigniew Czendlik v rozhlasovém vysílání

a-zibi 00

Zbigniew Czendlik byl 29.4. hostem Pressklubu na Frekvenci 1. Záznam pořadu si můžete poslechnout na

Nedělní diskuse u kulatého stolu Českého rozhlasu 6 se 29.4. vypravila do Kopřivnice, na konferenci o myšlenkách prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Debaty se zúčastnil i Zbigniew Czendlik.

"Myšlenky zakladatele státu TGM a dnešek. A jak dál?" Na toto téma se zamýšleli účastníci konference v Kopřivnici: moderátor konference Ladislav Cviček, bývalý prezident českého vysílání Rádia Svobodná Evropa Pavel Pecháček, komentátor Mladé Fronty Dnes Martin Komárek, římskokatolický kněz Zbigniew Czendlik a organizátorka dětského fondu Stonožka Běla Gran Jensen.

Hovořilo se zde o současném stavu české politiky, příčinách znechucení veřejnosti nad stavem politiky, o dalších perspektivách vlády Petra Nečase... Záznam najdete na adrese: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2618662

Kněz je něco tak nesmírného, že kdyby to on sám pochopil, zemřel by.
Sv. Jan Maria Vianney