Pepíček se soustavně špatně učil, samé čtyřky, ba i pětky. Otec mu vyhrožoval: „Pepíčku, když se budeš špatně učit, dám tě do křesťanské školy. Tam už si s tebou poradí.“ Protože se Pepíček nepolepšil, otec ho po půlroce přehlásil do křesťanské školy. A tu zázrak, Pepíček začal najednou nosit dvojky i jedničky. Nakonec se ho otec zeptal, čím to je. „Víš, tati,“ odvětil Pepíček, „když jsem poprvé přišel do křesťanské školy, na dvoře jsem uviděl jednoho ukřižovaného. Na školní chodbě visel druhý ukřižovaný. Vejdu do třídy, a na zdi další ukřižovaný. V té křesťanské škole to není žádná sranda, tam se s nikým dlouho nebaví.“

tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik - děkan

Hana Skalická - pastorační asistentka
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová

Sezóna na Zámečku začala

Zámeček

Sezóna na rudoltickém Zámečku  (Nový zámek u Lanškrouna) začala 28. dubna a největší akcí by měla být „Zámecká oslava“, naplánovaná už tradičně na 7.7.

Letos se slaví kulaté výročí předání zámku k užívání knížatům rodu Lichtensteinů – došlo k němu 25.6. 1712.

První informační medailónek o Zámečku měl premiéru 24.4. na TV OIK. Odkaz na něj najdete spolu s dalšími informacemi na http://www.novyzamek.cz/aktualni-deni

Možná proto nás Bůh nemůže vyslyšet, že si z Něj děláme prostředek, a ne střed.
Sabine Naegeliová: Noc je plná hvězd