Posvěcení skautského praporu

svěcení vlajky

V neděli 29. dubna 2012 se v kostele sv. Václava v Lanškrouně konala mše svatá ke cti sv. Jiřího. Děkan farnosti P. Zbigniew Jan Czendlik během ní při příležitosti oslav 100 let českého skautingu požehnal nové vlajce střediska Zubr a Dikobraz Lanškroun.

Kmotrovství se ujala starostka Lanškrouna Stanislava Švarcová, ktera se mše také zúčastnila.

Foto: Jiří Kráčmar

žehnání praporu

společné foto

Více fotografií najdete na webu skautů: http://www.skaut-lanskroun.cz/kronika/mse-svata-ke-cti-sv-jiri-3

Hnutí srdce není něco, na čem by se dalo ušetřit. Dávat, ze svého srdce, to je jako vyklenout most přes propast své samoty. A dáváš-li ze svého srdce, nestarej se komu. Budou ti totiž říkat: „Ten si to nezaslouží!“ Jako by šlo o nějaké zboží, kterého je škoda. Dokonce i člověk, který ti nemůže dát nic, o co bys stál, ti může posloužit tím, že dáváš ty jemu, neboť skrze něj tak sloužíš Bohu.
Antoine de Saint Exupery