tel: + 420 775 090 611

Renáta Hoffmannová

Lanškrounský džem divákům chutnal

ldm00408maly

Lanškrounský džem je specialita, kterou připravují na ZUŠ Lanškroun. Ti žáci, kteří zvládli hudební základy, si totiž rádi zahrají také jiné než klasické skladby, ať již ve školním orchestru s názvem Vokins nebo v nejrůznějších třeba i dočasných uskupeních. S výsledkem se pak pochlubí na koncertě, který s žáky letos už potřetí připravil učitel Petr Oravec.

Mladí hudebníci se představili v pátek 27. dubna v sále lanškrounského zámku. Program zahájili bubeníci pod vedením Petra Oravce. Představit se přišli i začínající muzikanti - Písklata.

diváci

Školní orchestr Vokins pod vedením učitele Romana Zachary potěšil např. písničkami Olympicu nebo z rockové opery Jesus Christ Superstar. Mezi účinkujícími se mj. představili i bratři Mirgovi z žichlínského rodinného domova.

Petr Oravec s klavíristy

diváci

Lanškrounský džem

Celý program trval více než dvě hodiny a spokojené publikum si vytleskalo ještě přídavek.

Některé z účinkujících čeká letos absolventský koncert. Jak prozradila ředitelka ZUŠ Marta Obrová, měl by proběhnout na farní zahradě, tedy na místě, kde se obvykle konají koncerty kulturního léta.

Když dáváš, nic neztrácíš. To, co máš, se tím naopak rozmnožuje.
Antoine de Saint Exupery