Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

134.jpg
89.jpg
261.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Do betlémské jeskyně se vměstnali zástupci různých řádů. Benediktin pěl svaté rodině k chvále gregoriánský chorál. Dominikán pojednával o vznešeném smyslu vtělení. Františkán se vydal ven vyžebrat něco k jídlu. A jezuita jde k Marii a říká: "Vážená paní, přenechte nám to malé - však my už z něj něco uděláme!"

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

Majáles 2012

maj00577mala

1. květen v Lanškrouně tradičně patří mladým.

Zhruba osmnáctiletí studenti předmaturitních tříd gymnázia vždy připravují majáles a skládají tak vlastně neoficiální maturitu ze svých organizačních schopností. Není toho málo, co musejí zařídit: určit ráz majálesu, vybrat účinkující, sehnat sponzory, zajistit pořadatelskou službu, nacvičit svá vystoupení…

Naštěstí mohou využít nejen zkušenosti starších sourozenců či kamarádů, ale také spolupráci s profesionály z místního kulturního centra. Vždyť majáles patří mezi největší a nejoblíbenější lanškrounské akce…

hrdinové - společné foto

Letos se do majálesového průvodu vypravili hrdinové – filmoví, knižní, ale nechyběly ani postavy ze života kolem nás (dokonce sám prezident…). Převlékli se za ně nejen současní a bývalí studenti, ale i někteří učitelé, nechyběli třídní jak septimy, tak třetího ročníku.

hrdinové - septima

hrdinové - třetí ročník

Úžasňákovi - Kroulíkovi

politický hrdina

V programu se představila některá regionální uskupení, např. bubeníci z OR Drums, DC Dance, I.Z.Dance nebo místní skupina Time Off (bratranci Jan, Ondřej a Štěpán Kráčmarovi a Jordan Tomeš – bývalý a tři současní gymnazisté).

DC Dance

Time Off

I.Z.Dance

Obě třídy si připravily svá taneční vystoupení a dvě módní přehlídky – společenských a svatebních šatů z místní půjčovny a oblečení pro mladé z butiku nedaleko gymnázia.

módní přehlídka

módní přehlídka

Večer patřil koncertům, hlavní hvězdou byla skupina Vypsaná fixa.

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Možná proto nás Bůh nemůže vyslyšet, že si z Něj děláme prostředek, a ne střed.
Sabine Naegeliová: Noc je plná hvězd