Jde misionář Grónskem a potká dva Eskymáky, ani táhnou uloveného tuleně od moře. Dívá se, jak se s ním pachtí, pak mu to nedá a zeptá se jich:
„Poslyšte, proč toho tuleně táhnete za nohy? Vždyť vám to jde proti srsti strašně špatně. Zkuste ho vzít za hlavu, po srsti vám to půjde lépe.“
Eskymáci ho poslechnou a vezmou tuleně za hlavu. Táhnou, táhnou, po chvíli se jeden z nich otočí na druhého a říká:
„Poslyš, ten misionář asi vážně bude chytrej člověk. Ono nám to jde opravdu mnohem líp.“
„Líp?!“ vyprskne druhý. „Vždyť se podívej – vracíme se k moři!“

Uchem jehly tentokrát s Jiřím Stivínem

Jiří Stivín

V neděli 6.5. vysílá od 15.25 ČT2 premiéru pořadu Uchem jehly, ve kterém se setkal Zbigniew Czendlik s Jiřím Stivínem.  Pořad se natáčel v Lanškrouně 26. února, a to i v restauraci U Pastýře, kde si se známým hudebníkem mohli zahrát i místní Pištci.

Na natáčení tohoto dílu se byl podívat redaktor Katolického týdeníku, jeho reportáž vyšla v čísle 12/2012. Na webu ji najdete na http://www.katyd.cz/index.php?cmd=page&type=11&article=8139 (do vyhledávače je nutno zadat celou adresu nebo ručně článek dohledat v čísle 12).

Jiří Stivín

Další informace jsou na webu ČT: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10314156487-uchem-jehly/312298380010010/ . Více fotografií z natáčení najdete ve zprávě zde na webu: http://www.farnostla.cz/index.php/40-aktuality/aktuality/690-jiri-stivin-si-zahral-s-pistci .

Jiří Stivín a Zbigniew Czendlik

I kdybych nevěděla, kdy přesně skončí devět měsíců těhotenství, radovala bych se z každého okamžiku, protože bych věděla, že zrození dítěte, které žije pod mým srdcem, je podivuhodná věc a já mám při tom možnost spolupracovat s Bohem na uskutečnění zázraku.
Erma Bombecková