Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

164.jpg
55.jpg
11.jpg

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

Připomenutí 67. výročí konce světové války

Josef Švarc

8. května je státní svátek - Den vítězství. V roce 2012 uplyne od konce 2. světové války už 67 let. S tím souvisí i rychle ubývající počet pamětníků, přímých účastníků odboje nebo vojenských bojů.

V Lanškrouně, kde se tento den každoročně připomíná položením věnců k pomníku obětem válek a holocaustu, se jich letos v pátek 4. května sešla už jen desítka.

4. května 2012 odpoledne se o pomníku na křižovatce ulic Králické a Dobrovského sešli pamětníci - členové Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) a Československé obce legionářské (ČsOL) a zástupci města, aby si připomněli výročí konce posledního celosvětového válečného šílenství.

slavnostní shromáždění

Čestnou stráž u pomníku tradičně drží místní skauti, doplnili je i příslušníci Armády ČR, Roty aktivních záloh krajského vojenského velitelství Pardubice. A potěšilo, že tentokrát přišly i děti z blízké ZŠ Dobrovského. 

skauti

V projevech předsedů místní ČSBS Lanškroun MVDr. Jaroslava Kovaříka (ročník 1921) i ČsOL plukovníka ve výslužbě Josefa Švarce zaznívala starost o udržení historického povědomí a tradic. Věk členů je už okolo 90 let, potřebovali by, aby organizační záležitosti převzaly jejich děti nebo vnuci...

Naštěstí ČsOL spolupracuje s Armádou České republiky, právě proto se její příslušníci zúčastnili tohoto slavnostního shromáždění. Pomohli i s položením věnce, který věnovaly společně obě zmíněné lanškrounské organizace.

projev starostky

kladení věnce

Další věnce jsou od města a od místní organizace ČSSD. Paní starostka Stanislava Švarcová na slavnosti nejen promluvila, ale také předala květinu všem, kteří sami před téměř sedmdesáti lety bojovali za svobodu naší vlasti, popř. jejich žijícím partnerům.

květiny od starostky

společné foto

věnce u pomníku

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Když otevíráte Bibli, je to jako otevírat dveře do pokoje. V tom pokoji sedí Bůh a říká: "Pojď dál, budeme si povídat...".
Jakub Limr, pastor KS HK