Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

23.jpg
60.jpg
209.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Paní Hlavsová šla po náměstí a potkal jí kněz Opička: "Jak se máme, paní Hlavsová, neoddával jsem vás před dvěma lety?" "Ano, otče, byl jste to vy. Mám se dobře." "A co nějaké ratolesti, už máte?" "Ještě ne, otče." "Jedu příští týden na konferenci do Vatikánu, tak tam za vás zapálím svíci. "Děkuji mnohokrát, otče." Minulo několik let a potkali se znova. Kněz se ptá: "Dobrý den, paní Hlavsová. Tak co, jak se vede?" "Ale, docela to ujde, otče." "A co dětičky, už nějaké máte?" "Ano, otče. Mám dvoje dvojčata a k tomu čtyři další. Dohromady osm." "To je báječné. A co váš pan manžel?" "Včera jel do Vatikánu, sfouknout tu pitomou svíci!"

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

tel: + 420 775 090 611
email:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
            Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

IČO: 44471041
Číslo účtu: 132 234 9349/0800

 

    Kontakty:

Zbigniew Jan Czendlik - děkan
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  (pracovní)
tel.: 775 090 611
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  (osobní)

Hana Skalická - pastorační asistentka
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 605 756 624

Aktuality

Připomenutí 67. výročí konce světové války

Josef Švarc

8. května je státní svátek - Den vítězství. V roce 2012 uplyne od konce 2. světové války už 67 let. S tím souvisí i rychle ubývající počet pamětníků, přímých účastníků odboje nebo vojenských bojů.

V Lanškrouně, kde se tento den každoročně připomíná položením věnců k pomníku obětem válek a holocaustu, se jich letos v pátek 4. května sešla už jen desítka.

4. května 2012 odpoledne se o pomníku na křižovatce ulic Králické a Dobrovského sešli pamětníci - členové Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) a Československé obce legionářské (ČsOL) a zástupci města, aby si připomněli výročí konce posledního celosvětového válečného šílenství.

slavnostní shromáždění

Čestnou stráž u pomníku tradičně drží místní skauti, doplnili je i příslušníci Armády ČR, Roty aktivních záloh krajského vojenského velitelství Pardubice. A potěšilo, že tentokrát přišly i děti z blízké ZŠ Dobrovského. 

skauti

V projevech předsedů místní ČSBS Lanškroun MVDr. Jaroslava Kovaříka (ročník 1921) i ČsOL plukovníka ve výslužbě Josefa Švarce zaznívala starost o udržení historického povědomí a tradic. Věk členů je už okolo 90 let, potřebovali by, aby organizační záležitosti převzaly jejich děti nebo vnuci...

Naštěstí ČsOL spolupracuje s Armádou České republiky, právě proto se její příslušníci zúčastnili tohoto slavnostního shromáždění. Pomohli i s položením věnce, který věnovaly společně obě zmíněné lanškrounské organizace.

projev starostky

kladení věnce

Další věnce jsou od města a od místní organizace ČSSD. Paní starostka Stanislava Švarcová na slavnosti nejen promluvila, ale také předala květinu všem, kteří sami před téměř sedmdesáti lety bojovali za svobodu naší vlasti, popř. jejich žijícím partnerům.

květiny od starostky

společné foto

věnce u pomníku

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Bůh nestvořil ženu z mužovy paty, aby mu byla otrokyní,
ani z jeho hlavy, aby mu vládla,
nýbrž ze žebra, aby byla jeho srdci blízká.

Talmud