Desetiletého neposedu poslala maminka do náboženství. Když se odpoledne vrátil, ptá se ho, co se naučil. Děcko vypráví:
„No, paní katechetka nám vyprávěla, jak Bůh vyslal Mojžíše za nepřátelské linie na záchrannou misi, která měla vyvést Izraelce z Egypta. Když se dostal k Rudému moři, nechal své ženisty udělat pontonový most a všechny dostal na druhou stranu. Potom vysílačkou požádal velitelství o leteckou podporu. Jejich bombardéry vyhodily most do vzduchu a mise byla splněna.“
„Počkej, tohle vám fakt říkala paní katechetka?“
„No, ne přesně. Ale kdybych ti to řekl tak, jak to říkala ona, nevěřila bys mi.“

Požehnání motorkářům

motorky

V sobotu 5. května zaplnili náměstí A.Jiráska motorkáři.

Už podeváté se sjeli do Lanškrouna, aby společně vzpomněli na zemřelé kamarády a aby jim před místním kostelem sv. Václava farář Zbigniew Czendlik požehnal do letošní sezóny.

V krásném slunečném počasí se akce pořádané uskupením Road 35 ze Svitav zúčastnilo asi 200 motorkářů.

pohled z věže kostela

před kostelem

Z.Czendlik a zraněný motorkář Pták

Hlavní organizátor, který používá přezdívku Pták, přijel na setkání zcela proti plánům ne na motorce, ale autem. Ráno totiž havaroval. Naštěstí stačilo ošetření v nemocnici a mohl se vydat do Lanškrouna. I když s berlemi...

Foto: archiv Z.Czendlika

v rozhovoru s motorkáři

motorkáři

foto se Z.Czendlikem

motorkáři

jeden ze strojů

motorky

Když se ti nechce modlit se, promluv si o tom s Bohem.
Jeanne Mayo: Trojnožka služby mládeži