I řekl Hospodin Noemovi:
„Za šest měsíců na zem sešlu déšť, který bude trvat 40 dní a nocí. Voda zaplaví celou zemi, hory i údolí, a všechno zlé bude zničeno. Chci, abys postavil Archu a zachránil pár zvířat od každého druhu. Tady na ni máš plány.“
Šest měsíců uplynulo jako voda. Obloha se zatáhla a začal padat déšť. Noe seděl na dvorku a plakal.
„Proč jsi nepostavil Archu, jak jsem ti přikázal?“ Zeptal se ho Bůh.
Odpusť mi, Pane,“ řekl Noe. „Snažil jsem se, seč jsem mohl, ale stalo se tolik věcí. Plány, které jsi mi dal, město neschválilo, a tak jsem musel nechat udělat nové. Pak jsem měl další problémy, protože město tvrdilo, ze Archa je nepovolená stavba, takže jsem musel běžet na katastr sehnat si k ní povolení. Lesnická správa požadovala povolení ke kácení stromů, a byl jsem žalován ochranáři zvířat, když jsem se snažil pochytat ta zvířata. Ministerstvo životního prostředí požadovalo vyjádření o ekologických důsledcích záplavy. Vnitro ode mě chtělo předběžné plány šíření vody. Na finančním úřadě zablokovali má aktiva, protože tvrdili, ze se snažím vyhnout placení daní tím, ze opustím zemi. Úřad práce měl podezření, že ilegálně zaměstnávám Ukrajince, takže jsem musel dokazovat opak. Je mi líto, Pane, ale nemohu Archu dokončit dříve než tak za pět let.“
Najednou přestalo pršet, obloha se vyčistila a vysvitlo slunce. Noe se podíval vzhůru a zeptal se:
„Pane znamená toto, že nebudeš ničit náš svět?“
„Správně – úřady to už udělaly za mě.“

Požehnání motorkářům

motorky

V sobotu 5. května zaplnili náměstí A.Jiráska motorkáři.

Už podeváté se sjeli do Lanškrouna, aby společně vzpomněli na zemřelé kamarády a aby jim před místním kostelem sv. Václava farář Zbigniew Czendlik požehnal do letošní sezóny.

V krásném slunečném počasí se akce pořádané uskupením Road 35 ze Svitav zúčastnilo asi 200 motorkářů.

pohled z věže kostela

před kostelem

Z.Czendlik a zraněný motorkář Pták

Hlavní organizátor, který používá přezdívku Pták, přijel na setkání zcela proti plánům ne na motorce, ale autem. Ráno totiž havaroval. Naštěstí stačilo ošetření v nemocnici a mohl se vydat do Lanškrouna. I když s berlemi...

Foto: archiv Z.Czendlika

v rozhovoru s motorkáři

motorkáři

foto se Z.Czendlikem

motorkáři

jeden ze strojů

motorky

ؘekni někomu, že na nebi je 97 830 124 656 998 hvězd, a uvěří ti. Napiš ale "Pozor! Čerstvě natřeno!" - sáhne si.
Julian Tuwim