Pepíček se soustavně špatně učil, samé čtyřky, ba i pětky. Otec mu vyhrožoval: „Pepíčku, když se budeš špatně učit, dám tě do křesťanské školy. Tam už si s tebou poradí.“ Protože se Pepíček nepolepšil, otec ho po půlroce přehlásil do křesťanské školy. A tu zázrak, Pepíček začal najednou nosit dvojky i jedničky. Nakonec se ho otec zeptal, čím to je. „Víš, tati,“ odvětil Pepíček, „když jsem poprvé přišel do křesťanské školy, na dvoře jsem uviděl jednoho ukřižovaného. Na školní chodbě visel druhý ukřižovaný. Vejdu do třídy, a na zdi další ukřižovaný. V té křesťanské škole to není žádná sranda, tam se s nikým dlouho nebaví.“

Diecezní setkání dětí s otcem biskupem - pozvánka

Srdečně Vás zveme na

DIECEZNÍ SETKÁNÍ DĚTÍ S OTCEM BISKUPEM

HRADEC KRÁLOVÉ, 19. KVĚTNA 2012

Téma: VANDROVÁNÍ ZA UMĚNÍM BAROKA

Registrace v Novém Adalbertinu, Velké náměstí 32, Hradec Králové od 8:30 hod.

9:15 - 12:15  Dopolední program ve skupinách, děti si mohou vybrat z následujících programů:

HEREC; TANEČNÍK / TANEČNICE; LITERÁT; KAZATEL; POUTNÍK

Průběžné dílny:   MALÍŘ / SOCHAŘ; STAVITEL; KREJČÍ

12:15 – 13:00 Polední přestávka (jídlo z valstních zásob, pití bude k dispozici)

13:00 – 14:00 Cesta kostelem Panny Marie s úkolovým listem Poznáváme barokní hudbu

14:00 – 15:00 Mše svatá - v kostele Panny Marie s otcem biskupem Janem Vokálem

Těšíme se na vás!

Pořádá Katechetické centrum Biskupství královéhradeckého, tel. 495 063 420, kc@ diecezehk. cz;
Bližší informace najdete na: www.bihk.cz/pastorace/katecheticke-centrum

Převzato z: pastorace/katecheticke-centrum

Milióny lidí touží po nesmrtelnosti, a přitom nevědí co mají dělat, když v neděli odpoledne prší.
Susan Ertz