Mojžíš, Ježíš a starý pán spolu hrají v nebi golf. Mojžíš zahajuje hru. Usadí míček míří k jamce za jezírkem a odpálí. Míček letí a padá do jezírka. Mojžíš však zvedá hůl, vody se rozestupují a míček se po vodním dně dokutálí na břeh 2 metry od jamky. Ježíš nechce zůstat pozadu. Připraví míček a střílí stejným směrem. Ale i jeho míček se pomalu snáší na hladinu jezírka. Ježíš zvedá svou hůl a míček se po dopadu na vodní hladinu, navzdory přírodním zákonům, po hladíně dokutálí ke břehu. Zastaví se metr od jamky. Na řadě je starý pán. Ledabyle ťukne do míčku a ten se odrazí doprostřed jezírka. Tam se zázračně odrazí a letí k nebi. Letadlo nad golfovým hřištěm ho odpinkne na dálnici. Míček se zařadí do levého pruhu a předjede tirák s návěsem. Odbočí zpět k hřišti, proletí branou, po cestičce se dokutálí k jamce a spadne přímo do ní. Ježíš rozzlobený říká dědovi: "Tati, přišli jsme si zahrát, nebo machrovat?"

Dopravní hřiště slouží lanškrounským dětem

skatepark

Poblíž fotbalového hřiště a Haly B.Modrého (zimní stadion) město letos dokončuje nový sportovní areál.

Zatímco stadion pro atlety a fotbalisty ještě čekají poslední úpravy a slavnostně otevřen má být až v září při Kopě, dětské dopravní hřiště a zejména léta postrádaný skatepark jsou už hotovy a přístupny veřejnosti.

Podle provozního řádu jsou dopravní hřiště i skatepark volně přístupné, ale děti mladší 10-ti let zde mohou být jen za dozoru osoby starší 18-ti let. Předpokládá se, že pokud přijde skupina na organizovanou výuku, bude mít na dopravním hřišti přednost.

provozní řád

Dopravní hřiště, na kterém si děti mohou např. vyzkoušet jízdu na kruhovém objezdu nebo provoz řízený semafory, bylo slavnostně uvedeno do provozu 9. května. Výuku na něm bude zajišťovat ZŠ A.Jiráska.

dopravní hřiště

Některé děti už stihly hřiště vyzkoušet se svými rodiči...

skatepark

Skatepark si lanškrounská mládež přála už hodně dlouho. Při jeho podzimním dokončování místní "skejťáci" zjistili, že některé části neodpovídají jejich představám. Na jaře proto dodavatelská firma provedla úpravy a nyní už toto moderní sportoviště láká mladé milovníky adrenalinového pohybu. Případný pád může být bolestivý a nebezpečný, proto se doporučuje používat ochranné přilby, chrániče kolen a loktů.

skatepark

Tvá pyramida nemá smysl, jestliže nekončí v Bohu.
Antoine de Saint Exupery