Jedni rodiče poprosili pana faráře, aby dětem na náboženství řekl něco o manželství. Připravil si tedy pečlivě své vyučování, vstoupil do učebny a začal otázkou: "Hoši a děvčata, přišel jsem k vám dnes ráno, abych si s vámi povídal o manželství. Ale než začnu, může mi někdo z vás říci, co o manželství řekl Ježíš?" Po chvilce mlčení se přihlásil Pepíček. Když ho kněz vyvolal, hrdě odpověděl: "Ježíš řekl: Otče, odpusť jim, neboť nevědí co činí."

Dopravní hřiště slouží lanškrounským dětem

skatepark

Poblíž fotbalového hřiště a Haly B.Modrého (zimní stadion) město letos dokončuje nový sportovní areál.

Zatímco stadion pro atlety a fotbalisty ještě čekají poslední úpravy a slavnostně otevřen má být až v září při Kopě, dětské dopravní hřiště a zejména léta postrádaný skatepark jsou už hotovy a přístupny veřejnosti.

Podle provozního řádu jsou dopravní hřiště i skatepark volně přístupné, ale děti mladší 10-ti let zde mohou být jen za dozoru osoby starší 18-ti let. Předpokládá se, že pokud přijde skupina na organizovanou výuku, bude mít na dopravním hřišti přednost.

provozní řád

Dopravní hřiště, na kterém si děti mohou např. vyzkoušet jízdu na kruhovém objezdu nebo provoz řízený semafory, bylo slavnostně uvedeno do provozu 9. května. Výuku na něm bude zajišťovat ZŠ A.Jiráska.

dopravní hřiště

Některé děti už stihly hřiště vyzkoušet se svými rodiči...

skatepark

Skatepark si lanškrounská mládež přála už hodně dlouho. Při jeho podzimním dokončování místní "skejťáci" zjistili, že některé části neodpovídají jejich představám. Na jaře proto dodavatelská firma provedla úpravy a nyní už toto moderní sportoviště láká mladé milovníky adrenalinového pohybu. Případný pád může být bolestivý a nebezpečný, proto se doporučuje používat ochranné přilby, chrániče kolen a loktů.

skatepark

Věz, že když vstupuješ do chrámu, Bůh tě nesoudí, nýbrž přijímá.
Antoine de Saint Exupery