Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

153.jpg
196.jpg
198.jpg

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

Uchem jehly tentokrát s olympijskou příchutí

Lenka Marušková

V neděli 20. května vysílá ČT2 od 15.35 další díl oblíbeného pořadu Uchem jehly. Tentokrát půjde o záznam setkání Zbigniewa Czendlika se sportovní střelkyní Lenkou Maruškovou.

Tato sympatická mladá žena zaznamenala svůj první velký úspěch už na letní olympiádě v Aténách v roce 2004, kde ve svých pouhých 19 letech vybojovala stříbro!

Lenka Marušková

Zbigniew Czendlik si s Lenkou Maruškovou povídal třeba o rodině (ke střelbě ji přivedl její otec Vladimír Hyka, člen české olympijské reprezentace; nyní ji trénuje manžel, který s ní také do Lanškrouna přijel) nebo o trémě při závodech. Ne každý závod se vydaří podle představ, stalo se to bohužel i na olympiádě v Pekingu...

v restauraci U Pastýře

z natáčení

Lenka Marušková při natáčení navštívila se Zbigniewem Czendlikem střelnici. A jistě nejen on jí přeje, aby její trefy na olympiádě v Londýně byly ty nejpřesnější ze všech...

střelkyně

se Zbigniewem Czendlikem

natáčení

u terče

střelci

Ať střely míří jen do středu!

Média nyní informovala, že ve středu 16.5. na Světovém poháru ve sportovní střelbě v Miláně obsadila Lenka Marušková druhé místo ve vzduchové pistoli. Zpráva upřesňuje: "Stříbrná medailistka z olympijských her v Aténách potvrdila velkou pohodu z poslední doby - před necelým měsícem skončila třetí ve dvou závodech elitního seriálu na střelnici v Londýně. Sedmadvacetiletá Marušková byla na druhé příčce už po kvalifikaci a navzdory nejlepšímu výsledku ve finále rovných 102 bodů už ztrátu nestáhla."

Plné znění zmíněné zprávy najdete např. na http://sport.idnes.cz/strelkyne-maruskova-skoncila-druha-na-svetovem-poharu-v-milane-pwd-/sporty.aspx?c=A120516_184734_sporty_par

Foto: archiv ČT a autorka (1)

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Nikdo není tak chudý, aby nemohl darovat úsměv.
N. N.