Pepíček se soustavně špatně učil, samé čtyřky, ba i pětky. Otec mu vyhrožoval: „Pepíčku, když se budeš špatně učit, dám tě do křesťanské školy. Tam už si s tebou poradí.“ Protože se Pepíček nepolepšil, otec ho po půlroce přehlásil do křesťanské školy. A tu zázrak, Pepíček začal najednou nosit dvojky i jedničky. Nakonec se ho otec zeptal, čím to je. „Víš, tati,“ odvětil Pepíček, „když jsem poprvé přišel do křesťanské školy, na dvoře jsem uviděl jednoho ukřižovaného. Na školní chodbě visel druhý ukřižovaný. Vejdu do třídy, a na zdi další ukřižovaný. V té křesťanské škole to není žádná sranda, tam se s nikým dlouho nebaví.“

Pozvánka na varhanní koncert

Koncert barokní duchovní hudby MUSICA ORGANUM se koná v lanškrounském evangelickém kostele v neděli 20.5. od 17.00 hod.

Vystoupí: Kateřina Jurášková – soprán, Petr Jurášek – trubka a Jiří Šon – varhany.

V programu zazní skladby J.S.Bacha, G.F.Händela, H.Purcella a dalších.

Vstupné dobrovolné.

Program:

1. J.S.Bach – Jauchzett Gott in allen Landen (árie z kantáty BWV 51)

Jásejte Bohu všechny země.

Vše, co si nebe a svět zachovává ve stvořeních,

musí šířit jeho slávu a chceme našemu Bohu také přinášet oběti.

Že on nám v kříži a těžkosti po všechen čas pomáhá.

2. J.Zach – Preludium a fuga g moll

3. H.Purcell – Sonata D dur

4. J.S.Bach – Nun komm der Heiden Hielland (chor. předehra)

5. J.S.Bach – Erfüllet, ihr himmlischen göttlichen Flamen (árie z kantáty BWV 1, Zvěstování Panně Marii)

6. J.P.Swelinck – Ballo del Granduca

7. G.F.Händel – Let the bright Seraphim (árie z oratoria Samson)

Ať znějí halasné trubky v zástupech zářivých serafínů,

ať libě znějí sbory jímavých, nesmrtelných, zlatých harf.

8. G. Frescobaldi - Aria detto balletto (varhany)

9. G.F.Händel – Eternal Source of light divine (árie z Ódy k narozeninám královny Anny)

Věčný zdroj Božského světla

10. J. S. Bach – Fantasie a fuga g moll

11. J.S.Bach – Alleluja BWV 51

Víra je síla nepřímo konající zázraky. Vírou mohu v každém okamžiku učinit zázrak pro sebe - a často i pro druhé, pokud mají ve mne víru… Pravá víra je zaměřena jen k věcem jiného světa. Víra je počitek procitání a působení a cítění v jiném světě.
Novalis