Proč Bůh nemá titul CSc.?
1.Má jenom jednu známou publikaci.
2.Ta je v hebrejštině.
3.Nejsou v ní odkazy na další prameny.
4.Nebyla publikována ve známém vědeckém časopise.
5.Mnozí pochybují o tom, že ji napsal osobně.
6.Je nutno přiznat, že je známá po celém světě - ale co dělal potom?
7.Jeho schopnost týmové práce je velmi omezená.
8.Ostatním vědcům se nepodařilo zopakovat jeho experimenty.
9.Nepožádal etickou komisi o souhlas s experimentováním na lidech.
10.Když se mu jeden pokus nevydařil, pokusil se zahladit stopy utopením pokusných objektů.
11.Jedince, kteří se nechovali podle očekávání, vyřadil z pokusného souboru.
12.Nechodil do přednášek - jenom vzkázal studentům, co si mají prostudovat.
13.Nechal za sebe učit svého syna.
14.První dva studenty vyhodil, protože se naučili něco navíc.
15.I když má jen 10 požadavků, většina studentů v praktickém testu propadne.
16.Konzultace poskytuje jen velmi zřídka, a to ještě na vrcholku hory.

tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik

Hana Skalická
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00
do 16.00)

Renáta Hoffmannová

Výstava a soutěž na Zámečku

Zámeček

Zámeček (Nový zámek u Lanškrouna) bude i v letošní letní sezóně hostit výstavu Maximální fotografie. Zahájení výstavy je plánováno na sobotu 26. května (v 10 hodin dopoledne). Velkoformátové fotografie našly potřebný dostatek prostoru v zámeckých sklepeních.

Až si výstavu půjdete prohlédnout, možná potkáte i veselá zámecká strašidýlka, která prý zatím nemají jméno. Kastelánka proto vyhlásila soutěž, ve které mají děti toto jméno vymyslet.

Kastelánka Krasava Šerkopová vypravuje:

"Rudoltický Zámeček má kromě věže, kde je v každém patře něco zajímavého, také rozsáhlá sklepení. Tam žijí skřítkové Malvínek a Barvínek, kteří střeží zámecký poklad, a také zlobivý šotek Všudybyl.
Ve sklepení je na tajném místě schovaný kouzelný kamínek z dávných dob, a když na něj jednou za rok, sedmého července kápne kapka vody, vznikne z ní veselé strašidýlko. Před dvěma roky hodně pršelo, a tak na kouzelný kamínek káply dvě kapky najednou a vznikla strašidýlka dvě - dvojčátka. Strašidýlek je zatím šest a uvidíme, jestli se letos sedmého července objeví další, sedmé.

Zámecká strašidýlka
Pomáhají skřítkům hlídat poklad a nosí do prvního patra knoflíky které se na Zámečku sbírají, skotačí a dovádějí po celém Zámečku. Návštěvníci je mohou vidět, jen když to sama strašidýlka chtějí, ale dovolila udělat jejich dřevěné kopie a na ty se může podívat nebo si je i koupit každý.
Jen jméno ještě nemají a prosí děti o nějaké pěkné jméno pro svoji skupinku, které by se líbilo všem a které by mohla používat všechna tato veselá strašidýlka ze Zámečku dohromady.
Návrhy jmen mohou děti se svým jménem, věkem a nějakým kontaktem, nejlépe telefonem a adresou posílat nejpozději do 30.6.2012 na pohlednici nebo v dopise na tuto zasílací adresu:
Krasava Šerkopová, PO Box 104 563 01 Lanškroun

Při akci Zámecká oslava 7. července vybere ze zaslaných návrhů porota složená z účinkujících (např. herec Jiří Krytinář, Michaela Dolinová, Jiří Hurych a další), skupince zámeckých strašidýlek jméno. Autor vybraného názvu dostane pěknou odměnu, autoři dalších dvou jmen s nejvíce hlasy také, z poslaných návrhů bude vylosován ještě další výherce."

Informace o dění na Zámečku, soutěžích a připravovaných akcích i nových provozovatelích zámecké kavárny a občerstvení najdete na www.novyzamek.cz a na stránkách zámecké kavárny www.zamecek-lanskroun.webnode.cz.

Je chybou nevěřit ničemu i věrit všemu.
Walther von der Vegelweide