Jeden ateista takhle rybařil na jednom skotském jezeře, když najednou jeho člun napadla lochnesská příšera. Jedna rána ocasem a chlápek i s člunem vylétl deset metrů do vzduchu. Příšera otevřela tlamu, aby ho chytla. On v úděsu zařval:
„Ach, Bože, pomoz mi!“
Vtom se všechno zastavilo, chlápek visí jen tak ve vzduchu, a z nebe se ozve hromový hlas:
„Myslel jsem, že ve mne nevěříš!“
„Ale no tak, Bože, nech toho. Před dvěma minutami jsem nevěřil ani na lochnesskou příšeru!“

Výstava a soutěž na Zámečku

Zámeček

Zámeček (Nový zámek u Lanškrouna) bude i v letošní letní sezóně hostit výstavu Maximální fotografie. Zahájení výstavy je plánováno na sobotu 26. května (v 10 hodin dopoledne). Velkoformátové fotografie našly potřebný dostatek prostoru v zámeckých sklepeních.

Až si výstavu půjdete prohlédnout, možná potkáte i veselá zámecká strašidýlka, která prý zatím nemají jméno. Kastelánka proto vyhlásila soutěž, ve které mají děti toto jméno vymyslet.

Kastelánka Krasava Šerkopová vypravuje:

"Rudoltický Zámeček má kromě věže, kde je v každém patře něco zajímavého, také rozsáhlá sklepení. Tam žijí skřítkové Malvínek a Barvínek, kteří střeží zámecký poklad, a také zlobivý šotek Všudybyl.
Ve sklepení je na tajném místě schovaný kouzelný kamínek z dávných dob, a když na něj jednou za rok, sedmého července kápne kapka vody, vznikne z ní veselé strašidýlko. Před dvěma roky hodně pršelo, a tak na kouzelný kamínek káply dvě kapky najednou a vznikla strašidýlka dvě - dvojčátka. Strašidýlek je zatím šest a uvidíme, jestli se letos sedmého července objeví další, sedmé.

Zámecká strašidýlka
Pomáhají skřítkům hlídat poklad a nosí do prvního patra knoflíky které se na Zámečku sbírají, skotačí a dovádějí po celém Zámečku. Návštěvníci je mohou vidět, jen když to sama strašidýlka chtějí, ale dovolila udělat jejich dřevěné kopie a na ty se může podívat nebo si je i koupit každý.
Jen jméno ještě nemají a prosí děti o nějaké pěkné jméno pro svoji skupinku, které by se líbilo všem a které by mohla používat všechna tato veselá strašidýlka ze Zámečku dohromady.
Návrhy jmen mohou děti se svým jménem, věkem a nějakým kontaktem, nejlépe telefonem a adresou posílat nejpozději do 30.6.2012 na pohlednici nebo v dopise na tuto zasílací adresu:
Krasava Šerkopová, PO Box 104 563 01 Lanškroun

Při akci Zámecká oslava 7. července vybere ze zaslaných návrhů porota složená z účinkujících (např. herec Jiří Krytinář, Michaela Dolinová, Jiří Hurych a další), skupince zámeckých strašidýlek jméno. Autor vybraného názvu dostane pěknou odměnu, autoři dalších dvou jmen s nejvíce hlasy také, z poslaných návrhů bude vylosován ještě další výherce."

Informace o dění na Zámečku, soutěžích a připravovaných akcích i nových provozovatelích zámecké kavárny a občerstvení najdete na www.novyzamek.cz a na stránkách zámecké kavárny www.zamecek-lanskroun.webnode.cz.

Kdybychom věděli, jak moc nás Bůh miluje, umřeli bychom štěstím.
Jean Maria Vianney