Rybaří takhle jeden farář ve Vltavě pod Vyšehradem a vytáhne zlatou rybku. Jak už to tak zlaté rybky dělají, tak i tato prosí, že když bude puštěna zpátky do vody, splní svému dobrodinci přání. Farář se podiví, že se rybce chce nazpátek do té špinavé vody, pak ji však pustí a vyslovuje své přání: "Co kdybys udělala něco s tou válkou v Kosovu?" "Hele", odvětí rybka, "já jsem jenom obyčejná malá vltavská zlatá rybka... Války - to je na mne moc. Zkus si přát něco jinýho." "Taky bych si přál, aby farníci v mé farnosti byli zbožní, trpěliví a milí." Rybička se chvilku zamyslí, a pak říká: "Kde že je ta válka...?"

tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik

Hana Skalická
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00
do 16.00)

Renáta Hoffmannová

Vystoupení absolventů ZUŠ

absolventský koncert

Absolventi lanškrounské ZUŠ Jindřicha Pravečka každoročně představují to, co se ve škole naučili, na absolventských představeních - tanečníci při společné přehlídce žáků všech ročníků nazvané Promluvíme tancem (letos bude 30.5. od 18 hodin ve Společenském domě), hudebníci na absolventských koncertech.

Absolventských koncertů je letos plánováno celkem pět, jeden z nich i na farní zahradě.

Koncerty proběhly zatím dva. Fotografie jsou z toho druhého, který se konal v pondělí 21.5. v sále ZUŠ (představilo se na něm pět klavíristek, jedna flétnistka a jedna hráčka na zobcovou flétnu).

absolventský koncert

absolventky ZUŠ

Třetí absolventský koncert bude 25.5. v obřadní síni, čtvrtý pak 11.6. v sále školy. Poslední, pátý koncert je naplánován 12.6. od 18 hodin na farní zahradu.

Foto: I. Kárníková

Jenom tehdy milujeme skutečně, pokud milujeme bez příčiny.
Anatole France