Vysoce vážený pane prezidente,

Obracím se na Vás s prosbou o zproštění povinné vojenské služby vzhledem k obtížné rodinné situaci, ve které se nalézám:
Mám 24 let a oženil jsem se s vdovou ve věku 44 let. Má manželka má dceru ve věku 25 let; shodou okolností se stalo, že s touto dcerou mé manželky se oženil můj otec, čímž se stal mým zetěm, neboť si vzal mou dceru. V této souvislosti je má dcera zároveň i mou macechou.
Mé manželce a mně se v lednu narodil syn; toto dítě je bratrem manželky mého otce, tedy jeho švagrem. Zároveň, jakožto bratr mé macechy, je i mým strýcem, to znamená, že můj syn je mým strýcem.
Manželka mého otce, tedy má dcera, porodila na Velikonoce chlapce, který je zároveň mým bratrem, neboť je synem mého otce, a zároveň i vnukem, protože je synem dcery mé manželky.
Jsem tudíž bratrem svého vnuka, a vzhledem k tomu, že jsem manželem tchyně otce tohoto dítěte, jsem tedy v postavení otce svého otce a zároveň i bratrem jeho syna. Jsem tedy sám sobě dědečkem.
Z těchto důvodů Vás, vážený pane prezidente, prosím o zproštění vojenské služby, neboť, jak známo, zákon nedovoluje povolávat do armády zároveň dědečka, otce i syna z jedné rodiny.

Věřím, pane prezidente, že projevíte pochopení pro mou situaci.

tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik

Hana Skalická
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00
do 16.00)

Renáta Hoffmannová

Gratulace Jakubovi

gregora-zemepisolymp

Třináctiletý student lanškrounského gymnázia Jakub Gregora se stal absolutním vítězem v kategorii B celostátního kola Zeměpisné olympiády 2011/12, která se konala 16. května v Plzni.

Jakubovi patří velká gratulace!!! Jsem hrdý na to, že u nás, v našem městě a v naší farnosti, máme tak šikovného studenta!! Jsem rád, že naši mládež nezajímají jen počítačové hry a že dokáže své znalosti tak dobře uplatnit i v celostátních soutěžích.

O Jakubově úspěchu se píše na stránkách Lanškrouna: http://www.lanskroun.eu/cz/mesto/aktualne/z-lanskrounska/lanskroun-ma-viteze-celostatniho-kola-zemepisne-olympiady/

Je chybou nevěřit ničemu i věrit všemu.
Walther von der Vegelweide