Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

151.jpg
43.jpg
192.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Po důkladné prohlídce pravil gynekolog: "Tak, milá paní, až se dnes vrátí Váš manžel domů..." "Nejsem vdaná," přeruší ho pacientka. "No tak až se setkáte s Vaším snoubencem..." "Nejsem zasnoubena." "Tak tedy řekněte svému příteli, že..." "Nemám a nikdy jsem neměla žádného přítele..." Na to se lékař zamyslel, poodešel k oknu a dlouho se mlčky díval ven na oblohu. "Pane doktore, proč vyhlížíte tak dlouho z okna?" neudržela pacientka svou zvědavost. "Protože naposledy, když se stalo něco podobného, tak vyšla hvězda na východě..."

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

Oprava kostela v Horním Třešňovci

kostel HT

V Horním Třešňovci letos opravují kostel Nanebevzetí Panny Marie.

Podle slov starosty pana Jiřího Marka obec na opravu dostala dotaci z Programu obnovy venkova ve výši 100 000 Kč, zbytek uhradí ze svého rozpočtu. Celkové předpokládané náklady budou 997 000 Kč + DPH.

Práce začaly 2. dubna a podle smlouvy by měly být hotovy do 31. srpna 2012.

Kostel v Horním Třešňovci

starosta Jiří Marek

Firma INRECO s.r.o, společnost pro rekonstrukci památek, nejdříve odborně posoudila dřevěné konstrukce z hlediska jejich napadení dřevokaznými houbami a hmyzem.

Firmě LESTAV, s.r.o , z Dvora Králové nad Labem byly poté zadány tyto práce:

kompletní výměna stropu hlavní lodě kostela (trámy, prkna, rákos a omítka) a vymalování interiéru kostela;
odstranění staré eternitové krytiny včetně latí a šindelů, výměna poškozených dřevěných krovů za nové, ošetření původních ponechaných dřevěných prvků proti napadení škůdci, položení nové krytiny ETERNIT DACORA;
sejmutí železného kříže, makovice a zvonu z věže kostela, výměna většiny dřevěné konstrukce věže, oplechování novým měděným plechem, zrestaurování železného kříže byl zrestaurován a vrácen na původní místo; obnova fasády kostela.

Oprava věže je dokončena a do makovice byly uloženy dokumenty (souhrnná zpráva o opravách kostela v letech 1865 - 2012 a zpráva pro příští generace) a mince, včetně památné mince "Vstup do schengenského prostoru" z r. 2007 a stříbrné pamětní medaile „Václav Havel".

schránka a její obsah

Nyní, na konci května, bude do věže zavěšen zvon.

Střecha je zatím pokryta z jedné třetiny, pracuje se i v interiéru.

Současný stav prací je vidět na fotografiích:

oprava střechy

interiér

ukládání do makovice

Další informace (např. znění dokumentů uložených do makovice) najdete na webu obce: http://www.hornitresnovec.cz/.

Foto: Z. Czendlik

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Hledal jsem lásku - marně. Hledal jsem přítele - též marně. Hledal jsem Boha a nalezl jsem milujícího přítele. Nyní mám vše.
Blaise Pascal