Pepíček se soustavně špatně učil, samé čtyřky, ba i pětky. Otec mu vyhrožoval: „Pepíčku, když se budeš špatně učit, dám tě do křesťanské školy. Tam už si s tebou poradí.“ Protože se Pepíček nepolepšil, otec ho po půlroce přehlásil do křesťanské školy. A tu zázrak, Pepíček začal najednou nosit dvojky i jedničky. Nakonec se ho otec zeptal, čím to je. „Víš, tati,“ odvětil Pepíček, „když jsem poprvé přišel do křesťanské školy, na dvoře jsem uviděl jednoho ukřižovaného. Na školní chodbě visel druhý ukřižovaný. Vejdu do třídy, a na zdi další ukřižovaný. V té křesťanské škole to není žádná sranda, tam se s nikým dlouho nebaví.“

tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik

Hana Skalická
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00
do 16.00)

Renáta Hoffmannová

Uchem jehly nejen o fotografování

Robert Vano

Hostem aktuálního vysílání Uchem jehly, které nabídne ČT2 v neděli 3. června od 15.35 hod., bude světově proslulý fotograf Robert Vano.

Jeho život nabízí spoustu témat, z nichž každé by vydalo na samostatný rozhovor - emigrace v mládí, způsob, kterým se v Americe vypracoval od pomocných prací až na pozici uznávaného fotografa, nebo třeba jeho homosexuální orientace... Nechme se překvapit, co nakonec v pořadu zazní.

S Robertem Vanem se v den natáčení (v neděli 18. března 2012) setkali návštěvníci restaurace U Pastýře. Zprávu a fota z akce najdete zde na webu: http://www.farnostla.cz/index.php/40-aktuality/aktuality/718-vypraveni-roberta-vana

Foto: archiv ČT

příprava na natáčení

natáčení

natáčení ve fotoateliéru

Robert Vano a Zbigniew Czendlik

Věz, že když vstupuješ do chrámu, Bůh tě nesoudí, nýbrž přijímá.
Antoine de Saint Exupery