Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

47.jpg
303.jpg
220.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Zemřel jeden technik a přišel před nebeskou bránu. Když uviděl svatého Petra, začal protestovat:
– Tak počkej, Petře, já jsem moc mladý na smrt, mně je teprve pětatřicet.
Svatý Petr se zamyslel, zahloubal do záznamů, pak se obrátil na technika a zavrtěl hlavou:
– Kdepak, chlapče, kdepak; podle toho, kolik sis nechal proplatit odpracovaných hodin, ti táhne na stodvacátý rok…

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

Natáčely se předprázdninové pořady Uchem jehly

V.Čáslavská a J.Kroupa

V úterý 29. května přijeli na lanškrounskou faru další dva zajímaví hosté pořadu Uchem jehly - bývalá gymnastka, držitelka sedmi zlatých olympijských medailí Věra Čáslavská a známý reportér Janek Kroupa. Setkali se během přestávky v natáčení u jednoho stolu v restauraci U Pastýře a měli si rozhodně o čem povídat.

Pořad s Jankem Kroupou se bude vysílat 17.6. a Věru Čáslavskou uvidí diváci v posledním premiérovém dílu před prázdninami (a tedy i před olympiádou) 1. července.

V.Čáslavská a J.Kroupa se Z.Czendlikem

V.Čáslavská a J.Kroupa

V.Čáslavská a J.Kroupa se Z.Czendlikem

Janek Kroupa

Janek Kroupa a Zbigniew Czendlik

Setkání s Jankem Kroupou (který do Lanškrouna dorazil na motorce!) se točilo kolem zla a násilí, se kterým se v životě hodně setkává. Aby snížil jejich míru ve světě okolo nás, působil nejdříve jako pozorovatel v několika válkách. Říká totiž, že pozorovatelé ve válce už jen svou přítomností snižují míru násilí, protože pokud někdo násilí koná, obvykle nechce být u takové věci vidět. A proč se snaží poukazovat na případy zla ve svých reportážích? Zastává názor, že nelze zůstat neutrální mezi dobrem a zlem, nelze být lhostejný, mlčet. Často se stane, že když novináři takový případ "osvítí kuželem světla", je na něj lépe vidět a začne se řešit. Ale trápí ho, že nemůže zabránit tomu, aby mnohdy ten, kdo se odhodlá ke zlu nemlčet a pomůže mu ho odhalit, na to nakonec nedoplatil. 

Zbigniew Czendlik nabídl jinou odpověď na zlo - dělat ještě větší dobro. Stačí to? Debata byla opravdu zajímavá a je se tedy na co těšit...

s Věrou Čáslavskou

Rozhovor s Věrou Čáslavskou se bude vysílat nejen krátce před letní olympiádou, ale také odpoledne před finálovým zápasem fotbalového mistrovství Evropy. Proto si farář Czendlik oblékl fotbalový dres (srdcem blíž má stále k rodnému Polsku). Bývalá gymnastka Čáslavská naproti tomu zvolila klasické oblečení... Ale Polsko si připomněla ráda: své první zlato si prý v sedmnácti letech přivezla právě odtamtud - z Krakova. K nedávným kulatým narozeninám dostala zajímavé dokumenty o svém životě - knihu Pavla Kosatíka Život na Olympu a film Olgy Sommerové Věra 68. Právě v nich najdou diváci případné podrobnosti, které se do stopáže pořadu Uchem jehly už prostě nevejdou.

z natáčení

s Věrou Čáslavskou

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Nemusím, a ani nemohu, rozumět všemu, co Otec dělá a jak smýšlí. Nejsem zodpovědný za to, čemu nerozumím. Jsem zodpovědný za to, čemu rozumím.
Dan Drápal, z knihy: Krutý Bůh?