Vloupe se v noci zloděj do domu, vleze do chodby a slyší varovný hlas:
"Ježíš tě vidí !"
Zloděj se rozhlídne, ale nikoho nevidí, tak se opatrně pohybuje dál. Dojde do kuchyně a tajemný hlas se znovu ozve:
"Ježíš tě vidí!"
Zloděj pořád nikoho nevidí, v baráku tma a krom toho hlasu úplné ticho, tak jde dál do obýváku a tam sedí na bidýlku papoušek. Zloděj se začne smát:
"Hehe, tak to je dobrý... to sem se teda vyděsil... ty a Ježíš... Kterej blbec tě pojmenoval Ježíš ?!?"
"Ale ne... mně pojmenoval Jidáš. Ježíš je ten pitbull za tebou."

Kulturní léto na farní zahradě 2012

Hradišťan

V létě se v Lanškrouně chodí za kvalitní kulturou každý pátek na farní zahradu.

Co se chystá na letošní léto?

Na to odpovídá Zbigniew Czendlik, který je iniciátorem i hlavním dramaturgem kulturního léta na farní zahradě.

„Kulturní léto začneme v Lanškrouně tentokrát opravdu velkolepě, a to externím koncertem Smetanovy Litomyšle 30. června v kostele sv. Václava.
Pak už se přesuneme na zahradu a k jiným žánrům. Všechny koncerty budou jako obvykle v pátek od 20.00 hodin.
6.7. zahájí tento náš „festiválek“ Abba revival.
13.7. budou účinkovat Pavlína Filipovská a Karel Štědrý, kteří se pak v sobotu zúčastní natáčení pořadu Uchem jehly.
20.7. vystoupí skupina Amper (hard and heavy) – bude to takový malý experiment s žánrem, který farní zahrada ještě nezažila. Uvidíme, s jakou odezvou se potká.
27.7. se vrátíme k jemnějšímu žánru, a to k cimbálovce s Jožkou Šmukařem.
3.8. po úspěchu z minulého roku opět vystoupí Václav Rout a jeho skotské dudy. A aby nám to lépe chutnalo, bude nabízena orginální "skotská".

Václav Rout

Další srpnové pátky zatím nejsou upřesněné. Jeden z večerů bude v režii Tomáše Krejči a jeho ženy Hanky. Měl by u nás vystoupit i Ivan Mládek.
Kulturní léto a prázdniny ukončí Divadlo Ve středu - mimořádně v neděli 2.9. od 18.00 hodin.“

Připomenutí loňského kulturního léta a jeho hostů najdete ve fotogalerii: http://www.farnostla.cz/index.php/fotogalerie/category/9-kulturni-leto-na-farni-zahrade-2011

Ať je to již víra náboženská, víra národní, politická nebo víra v krásu a v potřebnost nějakého díla, každá společenská víra obdivuhodně posiluje lásku.
André Maurois