Vysoce vážený pane prezidente,

Obracím se na Vás s prosbou o zproštění povinné vojenské služby vzhledem k obtížné rodinné situaci, ve které se nalézám:
Mám 24 let a oženil jsem se s vdovou ve věku 44 let. Má manželka má dceru ve věku 25 let; shodou okolností se stalo, že s touto dcerou mé manželky se oženil můj otec, čímž se stal mým zetěm, neboť si vzal mou dceru. V této souvislosti je má dcera zároveň i mou macechou.
Mé manželce a mně se v lednu narodil syn; toto dítě je bratrem manželky mého otce, tedy jeho švagrem. Zároveň, jakožto bratr mé macechy, je i mým strýcem, to znamená, že můj syn je mým strýcem.
Manželka mého otce, tedy má dcera, porodila na Velikonoce chlapce, který je zároveň mým bratrem, neboť je synem mého otce, a zároveň i vnukem, protože je synem dcery mé manželky.
Jsem tudíž bratrem svého vnuka, a vzhledem k tomu, že jsem manželem tchyně otce tohoto dítěte, jsem tedy v postavení otce svého otce a zároveň i bratrem jeho syna. Jsem tedy sám sobě dědečkem.
Z těchto důvodů Vás, vážený pane prezidente, prosím o zproštění vojenské služby, neboť, jak známo, zákon nedovoluje povolávat do armády zároveň dědečka, otce i syna z jedné rodiny.

Věřím, pane prezidente, že projevíte pochopení pro mou situaci.

Kulturní léto na farní zahradě 2012

Hradišťan

V létě se v Lanškrouně chodí za kvalitní kulturou každý pátek na farní zahradu.

Co se chystá na letošní léto?

Na to odpovídá Zbigniew Czendlik, který je iniciátorem i hlavním dramaturgem kulturního léta na farní zahradě.

„Kulturní léto začneme v Lanškrouně tentokrát opravdu velkolepě, a to externím koncertem Smetanovy Litomyšle 30. června v kostele sv. Václava.
Pak už se přesuneme na zahradu a k jiným žánrům. Všechny koncerty budou jako obvykle v pátek od 20.00 hodin.
6.7. zahájí tento náš „festiválek“ Abba revival.
13.7. budou účinkovat Pavlína Filipovská a Karel Štědrý, kteří se pak v sobotu zúčastní natáčení pořadu Uchem jehly.
20.7. vystoupí skupina Amper (hard and heavy) – bude to takový malý experiment s žánrem, který farní zahrada ještě nezažila. Uvidíme, s jakou odezvou se potká.
27.7. se vrátíme k jemnějšímu žánru, a to k cimbálovce s Jožkou Šmukařem.
3.8. po úspěchu z minulého roku opět vystoupí Václav Rout a jeho skotské dudy. A aby nám to lépe chutnalo, bude nabízena orginální "skotská".

Václav Rout

Další srpnové pátky zatím nejsou upřesněné. Jeden z večerů bude v režii Tomáše Krejči a jeho ženy Hanky. Měl by u nás vystoupit i Ivan Mládek.
Kulturní léto a prázdniny ukončí Divadlo Ve středu - mimořádně v neděli 2.9. od 18.00 hodin.“

Připomenutí loňského kulturního léta a jeho hostů najdete ve fotogalerii: http://www.farnostla.cz/index.php/fotogalerie/category/9-kulturni-leto-na-farni-zahrade-2011

Kněz je láskou Kristova srdce.
Sv. Jan Maria Vianney