Desetiletého neposedu poslala maminka do náboženství. Když se odpoledne vrátil, ptá se ho, co se naučil. Děcko vypráví:
„No, paní katechetka nám vyprávěla, jak Bůh vyslal Mojžíše za nepřátelské linie na záchrannou misi, která měla vyvést Izraelce z Egypta. Když se dostal k Rudému moři, nechal své ženisty udělat pontonový most a všechny dostal na druhou stranu. Potom vysílačkou požádal velitelství o leteckou podporu. Jejich bombardéry vyhodily most do vzduchu a mise byla splněna.“
„Počkej, tohle vám fakt říkala paní katechetka?“
„No, ne přesně. Ale kdybych ti to řekl tak, jak to říkala ona, nevěřila bys mi.“

Kulturní léto na farní zahradě 2012

Hradišťan

V létě se v Lanškrouně chodí za kvalitní kulturou každý pátek na farní zahradu.

Co se chystá na letošní léto?

Na to odpovídá Zbigniew Czendlik, který je iniciátorem i hlavním dramaturgem kulturního léta na farní zahradě.

„Kulturní léto začneme v Lanškrouně tentokrát opravdu velkolepě, a to externím koncertem Smetanovy Litomyšle 30. června v kostele sv. Václava.
Pak už se přesuneme na zahradu a k jiným žánrům. Všechny koncerty budou jako obvykle v pátek od 20.00 hodin.
6.7. zahájí tento náš „festiválek“ Abba revival.
13.7. budou účinkovat Pavlína Filipovská a Karel Štědrý, kteří se pak v sobotu zúčastní natáčení pořadu Uchem jehly.
20.7. vystoupí skupina Amper (hard and heavy) – bude to takový malý experiment s žánrem, který farní zahrada ještě nezažila. Uvidíme, s jakou odezvou se potká.
27.7. se vrátíme k jemnějšímu žánru, a to k cimbálovce s Jožkou Šmukařem.
3.8. po úspěchu z minulého roku opět vystoupí Václav Rout a jeho skotské dudy. A aby nám to lépe chutnalo, bude nabízena orginální "skotská".

Václav Rout

Další srpnové pátky zatím nejsou upřesněné. Jeden z večerů bude v režii Tomáše Krejči a jeho ženy Hanky. Měl by u nás vystoupit i Ivan Mládek.
Kulturní léto a prázdniny ukončí Divadlo Ve středu - mimořádně v neděli 2.9. od 18.00 hodin.“

Připomenutí loňského kulturního léta a jeho hostů najdete ve fotogalerii: http://www.farnostla.cz/index.php/fotogalerie/category/9-kulturni-leto-na-farni-zahrade-2011

Člověk má mířit dál, než kam sahá vzpažená ruka. Od čeho by bylo nebe...
Robert Browning