Františkán a jezuita byli velcí přátelé, které spojoval i jejich zlozvyk: Oba byli náruživými kuřáky. Cigaretu nedokázali odložit ani při modlitbě. Jednoho dne jim začalo vrtat hlavou, zda mohou zároveň kouřit a modlit se. Rozhodli se, že se zeptají přímo svých generálních představených ve Vatikánu.
Když se potkali po čase, františkán vypadal hodně schlíple a povídá: "Dostal jsem odpověď, že kouřit při modlení je hřích a mám s tím hned přestat." Rozesmátý jezuita odpovídá: "To ses špatně zeptal. Já jsem položil otázku, zda se mohu při kouření modlit a odpověděli mi, že ano, modlit se je správné za každé situace."

Farář Zbigniew Czendlik bude v televizi mluvit i o fotbale

a-zibi 00

Hostem televizního pořadu Živě na Jedničce bude v pátek 8. června odpoledne lanškrounský farář Zbigniew Czendlik.

Řeč bude prý hlavně o hudbě a fotbale. Druhé téma je překvapivé asi jen pro toho, kdo neví, že právě 8.6. začíná fotbalové mistrovství Evropy ve fotbale - a to v Polsku...

Pořad začíná ve 14 hodin.

Více na http://www.ceskatelevize.cz/porady/10396278677-zive-na-jednicce/312292320120058/

Tak často slyšíme, jak lidé říkají: »Zlé časy, svízelná doba.« Žijme dobře, pak bude i naše doba dobrá. My jsme ta doba. Jací jsme my, taková je doba.
Sv. Augustin