Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

94.jpg
195.jpg
293.jpg

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

Ufoni přiletěli v dešti

Mimozemšťanka

Na "vesmírnou výstavu" MIMO-ZEM 2012 se připravovala se svými učitelkami více než stovka žáků výtvarného oboru lanškrounské ZUŠ Jindřicha Pravečka po celý letošní školní rok. Fantazie dětí pracovala naplno.

Jako "den D" si určili neděli 10. června. Odpoledne byly připraveny výtvarné objekty, jejich autoři v převlecích, učitelky coby mimozemšťanky, hudebníci ze ZUŠ.

Přišli diváci, ale také déšť...

Mělo to být pohodové odpoledne, ve kterém se projde průvod středem města a diváci si budou moci prohlédnout výtvarné práce naistalované na náměstí Aloise Jiráska, na náměstí J.M.Marků, v přízemí radnice a bývalé pošty a také na farní zahradě. Právě tam měla celá slavnost pokračovat výtvarnými hrami a soutěžemi.

Jiráskovo náměstí

Průvod městem prošel, ale s doprovodem deště, který samozřejmě výtvarným dílkům moc neprospíval. A program na farní zahradě musel být kvůli dešti silně zredukován. Když za dvě hodiny vykouklo sluníčko, vystavená dílka se už stěhovala zpět do ZUŠ.

Je škoda, že akci počasí nepřálo. Výsledky celoroční práce mohlo vidět víc lidí, jejich autoři si měli svou výstavu užít lépe než s deštníkem. Ale tak to v životě občas chodí...

Na farní zahradě byste se ale se žáky ZUŠ měli mít možnost ještě v tomto týdnu setkat. Již na úterý, tj. na 12.června je sem totiž plánován poslední letošní absolventský koncert (od 18 hodin). A na 15. června pak koncert orchestru Vokins.

Výtvarná dílka instalovaná ve městě při nedělní akci MIMO-ZEM:

v průjezdu staré pošty

jeden z ufonů

ufon u vchodu do radnice

v přízemí radnice

u vstupu na farní zahradu

na farní zahradě

na farní zahradě

na farní zahradě

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

U většiny lidí se nevíra v určitou věc zakládá na slepé víře v jinou.
Georg Christoph Lichtenberg