Pastorační asistentky se sešly v Lanškrouně

setkání

V pondělí 11. června se v Lanškrouně konalo setkání pastoračních asistentek vikariátu Ústí nad Orlicí.

Asistentky se scházejí dvakrát do roka vždy v jiné farnosti (příští setkání bude v Dolní Dobrouči).

Na schůzku je zve vikář P. Miloš Kolovratník, náplní je sdílení radostí, starostí a vzájemné obohacení pro práci ve farnostech.

Co přináší každodenní práce na faře? Otázky, jak vést děti k Bohu v hodinách náboženství, jak pracovat s mládeží, se seniory. A vše ostatní, co přináší dnešní zrychlená  doba. Je potřebné se na chvíli zastavit a poučit se z práce druhých, v tom vidím skutečnou pomoc v práci pastorační asistentky.

Díky za užitečně strávený čas P. Zbigniewovi Czendlikovi a P. Miloši Kolovratníkovi.

setkání

V životě nevěř tomu, kdo tě klame, ale nezklam toho, kdo ti věří.
N. N.