Kolik podivných křesťanů je třeba pro výměnu jedné žárovky ?
200!!! 100 jich sedí v církvi a modlí se dlouhé modlitby, aby se znovu objevilo světlo, 10 jich stojí na rozích ulic a přesvědčují kolemjdoucí, že pokud jim neuvěří, jejich žárovky zhasnou také, 5 se pokouší vymítat démona temnoty z prasklé žárovky, 10 jich tvrdí, že se za žárovku modlili a že navzdory svým pocitům věří, že žárovka svítí, 74 se jich snaží přesvědčit prasklou žárovku aby veřejně "uznala" své hříchy, aby ji Pán zase vrátil její světlo, a 1 zákonický idiot říká žárovce, že pokud chce být spasena, musí platit pravidelně desátky, nevynechávat bohoslužby a každý den vyprávět lidem: "Dříve jsem žila v temnotě, ale nyní jsem našla světlo". Pokud to všechno bude věrně dělat, dá-li Pán, světlo se jí vrátí (je ale možné že ji Hospodin jen vystavuje zkoušce - pak by mohla žárovka zůstat ve temnotě až na věky).

Pastorační asistentky se sešly v Lanškrouně

setkání

V pondělí 11. června se v Lanškrouně konalo setkání pastoračních asistentek vikariátu Ústí nad Orlicí.

Asistentky se scházejí dvakrát do roka vždy v jiné farnosti (příští setkání bude v Dolní Dobrouči).

Na schůzku je zve vikář P. Miloš Kolovratník, náplní je sdílení radostí, starostí a vzájemné obohacení pro práci ve farnostech.

Co přináší každodenní práce na faře? Otázky, jak vést děti k Bohu v hodinách náboženství, jak pracovat s mládeží, se seniory. A vše ostatní, co přináší dnešní zrychlená  doba. Je potřebné se na chvíli zastavit a poučit se z práce druhých, v tom vidím skutečnou pomoc v práci pastorační asistentky.

Díky za užitečně strávený čas P. Zbigniewovi Czendlikovi a P. Miloši Kolovratníkovi.

setkání

Nikdo není tak chudý, aby nemohl darovat úsměv.
N. N.