Mojžíš, Ježíš a starý pán spolu hrají v nebi golf. Mojžíš zahajuje hru. Usadí míček míří k jamce za jezírkem a odpálí. Míček letí a padá do jezírka. Mojžíš však zvedá hůl, vody se rozestupují a míček se po vodním dně dokutálí na břeh 2 metry od jamky. Ježíš nechce zůstat pozadu. Připraví míček a střílí stejným směrem. Ale i jeho míček se pomalu snáší na hladinu jezírka. Ježíš zvedá svou hůl a míček se po dopadu na vodní hladinu, navzdory přírodním zákonům, po hladíně dokutálí ke břehu. Zastaví se metr od jamky. Na řadě je starý pán. Ledabyle ťukne do míčku a ten se odrazí doprostřed jezírka. Tam se zázračně odrazí a letí k nebi. Letadlo nad golfovým hřištěm ho odpinkne na dálnici. Míček se zařadí do levého pruhu a předjede tirák s návěsem. Odbočí zpět k hřišti, proletí branou, po cestičce se dokutálí k jamce a spadne přímo do ní. Ježíš rozzlobený říká dědovi: "Tati, přišli jsme si zahrát, nebo machrovat?"

Pastorační asistentky se sešly v Lanškrouně

setkání

V pondělí 11. června se v Lanškrouně konalo setkání pastoračních asistentek vikariátu Ústí nad Orlicí.

Asistentky se scházejí dvakrát do roka vždy v jiné farnosti (příští setkání bude v Dolní Dobrouči).

Na schůzku je zve vikář P. Miloš Kolovratník, náplní je sdílení radostí, starostí a vzájemné obohacení pro práci ve farnostech.

Co přináší každodenní práce na faře? Otázky, jak vést děti k Bohu v hodinách náboženství, jak pracovat s mládeží, se seniory. A vše ostatní, co přináší dnešní zrychlená  doba. Je potřebné se na chvíli zastavit a poučit se z práce druhých, v tom vidím skutečnou pomoc v práci pastorační asistentky.

Díky za užitečně strávený čas P. Zbigniewovi Czendlikovi a P. Miloši Kolovratníkovi.

setkání

Nikdo není opravdu dobře oblečen, nenosí-li na tváři úsměv.
Percy Bysshe Shelley