Jeden kněz navštívil druhého, když se zrovna modlil breviář, a překvapeně mu říká: "Ty se modlíš breviář a při-tom kouříš ?"
"No ano, ale já to mám povoleno od biskupa," odpovídá tázaný.
Zakrátko ho navštíví znovu a říká mu: "Tak já jsem se ptal biskupa a ten mi to nepovolil."
"A jak ses ptal ?"
"Jestli smím kouřit, když se modlím breviář, a biskup mi odpověděl, že by to bylo neuctivé."
"Tak to ses zeptal špatně. Já jsem se zeptal, jestli se smím modlit, když kouřím, a biskup mi řekl, že ano, že dobře využiji čas."

tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik

Hana Skalická
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00
do 16.00)

Renáta Hoffmannová

Pastorační asistentky se sešly v Lanškrouně

setkání

V pondělí 11. června se v Lanškrouně konalo setkání pastoračních asistentek vikariátu Ústí nad Orlicí.

Asistentky se scházejí dvakrát do roka vždy v jiné farnosti (příští setkání bude v Dolní Dobrouči).

Na schůzku je zve vikář P. Miloš Kolovratník, náplní je sdílení radostí, starostí a vzájemné obohacení pro práci ve farnostech.

Co přináší každodenní práce na faře? Otázky, jak vést děti k Bohu v hodinách náboženství, jak pracovat s mládeží, se seniory. A vše ostatní, co přináší dnešní zrychlená  doba. Je potřebné se na chvíli zastavit a poučit se z práce druhých, v tom vidím skutečnou pomoc v práci pastorační asistentky.

Díky za užitečně strávený čas P. Zbigniewovi Czendlikovi a P. Miloši Kolovratníkovi.

setkání

Nikdo není opravdu dobře oblečen, nenosí-li na tváři úsměv.
Percy Bysshe Shelley