Po důkladné prohlídce pravil gynekolog: "Tak, milá paní, až se dnes vrátí Váš manžel domů..." "Nejsem vdaná," přeruší ho pacientka. "No tak až se setkáte s Vaším snoubencem..." "Nejsem zasnoubena." "Tak tedy řekněte svému příteli, že..." "Nemám a nikdy jsem neměla žádného přítele..." Na to se lékař zamyslel, poodešel k oknu a dlouho se mlčky díval ven na oblohu. "Pane doktore, proč vyhlížíte tak dlouho z okna?" neudržela pacientka svou zvědavost. "Protože naposledy, když se stalo něco podobného, tak vyšla hvězda na východě..."

O fotbale teď mluví každý. I farář Zbigniew Czendlik

Zibi vyvěšuje vlajku

Mistrovství Evropy ve fotbale, které od 8. června probíhá v Polsku a na Ukrajině, nechává chladným málokterého muže. Výjimkou není ani lanškrounský farář Zbigniew Czendlik. Ten prý fandí jak své rodné zemi, Polsku, tak i svému současnému domovu, tedy Česku.

To dokázal i tím, že při posledním natáčení pořadu Uchem jehly si oblékl polský fotbalový dres a na stožár ve farní zahradě vztyčil českou vlajku…

V úterý 12. června si zajel Zbigniew Czendlik do nedaleké Wroclawi, kde nejdříve na stadionu fandil Čechům při jejich vítězném zápase s Řeckem. Pak navštívil wroclawský „Český dům“, kde se potkal s českým národním týmem. A samozřejmě si nenechal ujít přenos zápasu Polsko – Rusko.

rozcvička před zápasem

nástup týmů

tady někde sedí i Zibi

ze zápasu

Český dům ve Wroclawi

V Českém domě

Český tým v Českém domě

Názory lanškrounského faráře, který se netají svým dobrým vztahem ke sportu, zajímají samozřejmě také média. Přečíst si je můžete např. ve článcích: http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-reprezentace-euro-2012/124933/video-baros-kapitan-zenskyho-narodaku-rika-polsky-knez.html a http://sport.ihned.cz/c1-56126040-duchovni-zbigniew-czendlik-se-zamysli-proc-je-polske-muzstvo-na-euru-nejhorsi

Zibi v polském dresu

O tom, jak tipuje výsledek sobotního utkání Polska a Česka, píše Glos ludu, noviny Poláků v České republice: „Wierzę, że wygrają z Czechami 3:1 i awansują do ćwierćfinałów - powiedział nam Czendlik…“ Viz http://www.glosludu.cz/index.php?b=133965423042&;h=133404769951155512&od=0

Více o vztahu Zbigniewa Czendlika k fotbalu si přečtete v páteční příloze deníku Sport.

Foto: ZC a LSi

Podobně i člověk takovým se stává, jaká je jeho duševní potrava
K. Balík