Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

206.jpg
129.jpg
72.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Rybaří takhle jeden farář ve Vltavě pod Vyšehradem a vytáhne zlatou rybku. Jak už to tak zlaté rybky dělají, tak i tato prosí, že když bude puštěna zpátky do vody, splní svému dobrodinci přání. Farář se podiví, že se rybce chce nazpátek do té špinavé vody, pak ji však pustí a vyslovuje své přání: "Co kdybys udělala něco s tou válkou v Kosovu?" "Hele", odvětí rybka, "já jsem jenom obyčejná malá vltavská zlatá rybka... Války - to je na mne moc. Zkus si přát něco jinýho." "Taky bych si přál, aby farníci v mé farnosti byli zbožní, trpěliví a milí." Rybička se chvilku zamyslí, a pak říká: "Kde že je ta válka...?"

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

O fotbale teď mluví každý. I farář Zbigniew Czendlik

Zibi vyvěšuje vlajku

Mistrovství Evropy ve fotbale, které od 8. června probíhá v Polsku a na Ukrajině, nechává chladným málokterého muže. Výjimkou není ani lanškrounský farář Zbigniew Czendlik. Ten prý fandí jak své rodné zemi, Polsku, tak i svému současnému domovu, tedy Česku.

To dokázal i tím, že při posledním natáčení pořadu Uchem jehly si oblékl polský fotbalový dres a na stožár ve farní zahradě vztyčil českou vlajku…

V úterý 12. června si zajel Zbigniew Czendlik do nedaleké Wroclawi, kde nejdříve na stadionu fandil Čechům při jejich vítězném zápase s Řeckem. Pak navštívil wroclawský „Český dům“, kde se potkal s českým národním týmem. A samozřejmě si nenechal ujít přenos zápasu Polsko – Rusko.

rozcvička před zápasem

nástup týmů

tady někde sedí i Zibi

ze zápasu

Český dům ve Wroclawi

V Českém domě

Český tým v Českém domě

Názory lanškrounského faráře, který se netají svým dobrým vztahem ke sportu, zajímají samozřejmě také média. Přečíst si je můžete např. ve článcích: http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-reprezentace-euro-2012/124933/video-baros-kapitan-zenskyho-narodaku-rika-polsky-knez.html a http://sport.ihned.cz/c1-56126040-duchovni-zbigniew-czendlik-se-zamysli-proc-je-polske-muzstvo-na-euru-nejhorsi

Zibi v polském dresu

O tom, jak tipuje výsledek sobotního utkání Polska a Česka, píše Glos ludu, noviny Poláků v České republice: „Wierzę, że wygrają z Czechami 3:1 i awansują do ćwierćfinałów - powiedział nam Czendlik…“ Viz http://www.glosludu.cz/index.php?b=133965423042&;h=133404769951155512&od=0

Více o vztahu Zbigniewa Czendlika k fotbalu si přečtete v páteční příloze deníku Sport.

Foto: ZC a LSi

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Možná, že jeden z důvodů, proč Bůh pozdržuje odpověď na naše modlitby, je, že ví, že mnohem víc než jeho odpověd potřebujeme jeho blízkost.
B. Patterson