Jde misionář Grónskem a potká dva Eskymáky, ani táhnou uloveného tuleně od moře. Dívá se, jak se s ním pachtí, pak mu to nedá a zeptá se jich:
„Poslyšte, proč toho tuleně táhnete za nohy? Vždyť vám to jde proti srsti strašně špatně. Zkuste ho vzít za hlavu, po srsti vám to půjde lépe.“
Eskymáci ho poslechnou a vezmou tuleně za hlavu. Táhnou, táhnou, po chvíli se jeden z nich otočí na druhého a říká:
„Poslyš, ten misionář asi vážně bude chytrej člověk. Ono nám to jde opravdu mnohem líp.“
„Líp?!“ vyprskne druhý. „Vždyť se podívej – vracíme se k moři!“

Uchem jehly o boji se zlem

Janek Kroupa

Hostem faráře Zbigniewa Czendlika bude v nedělní premiéře pořadu Uchem jehly pan Jan Pavel Martin Kroupa.

Že nevíte, kdo to je? Jako Janka Kroupu ho zná snad každý televizní divák... Nejen z pořadu Na vlastní oči, ale také jako spoluautora seriálu Expozitura.

Jako investigativní novinář odhalil před veřejností mnohé závažné případy.

Uchem jehly s Jankem Kroupou vysílá ČT2 v premiéře v neděli 18.6. od 15.35 hod.

Podívejte se na fotografie z natáčení během kterého Janek Kroupa navštívil i jednu z lanškrounských trafik. V restauraci U Pastýře si také stihl popovídat s olympioničkou Věrou Čáslavskou (pořad s ní se bude vysílat 1. července).

Z.Czendlik a J.Kroupa

v trafice

setkání s Věrou Čáslavskou

Víra zahrnuje mnoho pravd, které si zdánlivě odporují… Víra ovšem říká něco, co neříkají smysly, netvrdí však opak toho, co ony vnímají; je nad nimi, ne proti nim.
Blaise Pascal