Babička seděla na pláži, kde si její vnouček ve slunečním kloubouku a župánku hrál s kyblíčkem a lopatkou a plácal bábovičky. Najednou se objevila obrovská vlna, která zalila pláž, a když vtekla zpět do moře, vzala vnoučka s sebou. Babička padla na kolena a začala se modlit:
„Ó, Bože, prosím, vrať mi mého vnoučka. Je to tak nevinné stvoření, tak sladký chlapec, tak báječné dítko.“
Jako zázrakem se přihnala další velká vlna a zanechala po sobě vnoučka přesně na původním místě, v župánku a s lopatičkou a kyblíčkem. Babička obrátila oči k nebesům, rozhodila rukama a řekla naštvaně:
„Měl klobouček…“

Uchem jehly o boji se zlem

Janek Kroupa

Hostem faráře Zbigniewa Czendlika bude v nedělní premiéře pořadu Uchem jehly pan Jan Pavel Martin Kroupa.

Že nevíte, kdo to je? Jako Janka Kroupu ho zná snad každý televizní divák... Nejen z pořadu Na vlastní oči, ale také jako spoluautora seriálu Expozitura.

Jako investigativní novinář odhalil před veřejností mnohé závažné případy.

Uchem jehly s Jankem Kroupou vysílá ČT2 v premiéře v neděli 18.6. od 15.35 hod.

Podívejte se na fotografie z natáčení během kterého Janek Kroupa navštívil i jednu z lanškrounských trafik. V restauraci U Pastýře si také stihl popovídat s olympioničkou Věrou Čáslavskou (pořad s ní se bude vysílat 1. července).

Z.Czendlik a J.Kroupa

v trafice

setkání s Věrou Čáslavskou

Myslím si, že svět je dnes úplně převrácený a tolik utrpení je tu proto, že je tak velice málo lásky v domovech a v rodinném životě. Nemáme čas pro své děti, nemáme čas na sebe navzájem, není čas, abychom se těšili jeden z druhého.
Matka Tereza