Folklorní Čermenské slavnosti budou už počtyřiadvacáté

Čermenské slavnosti

Od 22. do 24. června proběhne na Lanškrounsku už 24. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Čermenské slavnosti. Hostem z ciziny bude letos soubor Jánošík ze slovenského Svitu. Dále se kromě domácí Jitřenky z Dolní Čermné a souboru Jaro z Ústí nad Orlicí mohou diváci těšit na soubory Dyleň z Karlových Varů a Šáteček z Nymburka.

V pátek hosté festivalu už tradičně vystoupí v Lanškrouně, a to pro děti na nádvoří zámku a pro starší generaci v penzionu pro seniory. Hlavní program proběhne v sobotu v Dolní Čermné. V neděli následují koncerty v Žamberku a v Rychnově nad Kněžnou.

Pátek 22.6.2012:
10.00      Vystoupení pro školy, Lanškroun - zámecké nádvoří
14.00      Koncert pro seniory - penzion Lanškroun
20.30      Až do rána bílého – vyhrávají muziky souborů, Areál zdraví, Dolní Čermná

Sobota 23.6.2012:
10.00      Hecboj - zábavné klání v netradičních disciplínách, D.Čermná, Areál zdraví
15.00      Zábavné odpoledne nejen pro děti s jarmarkem, ukázkami řemesel a dílnou
17.00      Slavnostní zahájení Galaprogramu slavností - Areál zdraví, Dolní Čermná
21.00      Večerní veselice - diskotéka M. Semana
23.00      Slavnostní ohňostroj

Čermenské slavnosti

Milióny lidí touží po nesmrtelnosti, a přitom nevědí co mají dělat, když v neděli odpoledne prší.
Susan Ertz