tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik - děkan

Hana Skalická - pastorační asistentka
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová

Folklorní Čermenské slavnosti budou už počtyřiadvacáté

Čermenské slavnosti

Od 22. do 24. června proběhne na Lanškrounsku už 24. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Čermenské slavnosti. Hostem z ciziny bude letos soubor Jánošík ze slovenského Svitu. Dále se kromě domácí Jitřenky z Dolní Čermné a souboru Jaro z Ústí nad Orlicí mohou diváci těšit na soubory Dyleň z Karlových Varů a Šáteček z Nymburka.

V pátek hosté festivalu už tradičně vystoupí v Lanškrouně, a to pro děti na nádvoří zámku a pro starší generaci v penzionu pro seniory. Hlavní program proběhne v sobotu v Dolní Čermné. V neděli následují koncerty v Žamberku a v Rychnově nad Kněžnou.

Pátek 22.6.2012:
10.00      Vystoupení pro školy, Lanškroun - zámecké nádvoří
14.00      Koncert pro seniory - penzion Lanškroun
20.30      Až do rána bílého – vyhrávají muziky souborů, Areál zdraví, Dolní Čermná

Sobota 23.6.2012:
10.00      Hecboj - zábavné klání v netradičních disciplínách, D.Čermná, Areál zdraví
15.00      Zábavné odpoledne nejen pro děti s jarmarkem, ukázkami řemesel a dílnou
17.00      Slavnostní zahájení Galaprogramu slavností - Areál zdraví, Dolní Čermná
21.00      Večerní veselice - diskotéka M. Semana
23.00      Slavnostní ohňostroj

Čermenské slavnosti

Když jsem zůstával mimo církev a díval se dovnitř, nacházel jsem mnohé, co jsem mohl kritizovat. Jakmile jsem však do církve vstoupil naplno, uvědomil jsem si, jak obtížné je udržovat něco, co by se podobalo novozákonní vizi církve. Teď, když k neúspěchům církve sám přispívám, mám pro ně mnohem větší pochopení.
Philip Yancey, z knihy: Proč se obtěžovat s církví?