Na počátku stvořil Bůh nebe a zemi a viděl, že je to dobré.
Stvořil moře a souš a na souši rostliny a viděl, že je to dobré.
Stvořil na nebi slunce, měsíc a hvězdy a viděl, že je to dobré.
Na zemi stvořil nejrůznější zvířata, ptáky a ryby a viděl, že je to dobré.
Stvořil člověka k svému obrazu a viděl, že je to velmi dobré.
Nakonec stvořil ženu. Prohlíží si ji zepředu, zezadu, zprava, zleva, shora, zdola… „No, však ona se domaluje.“

Folklorní Čermenské slavnosti budou už počtyřiadvacáté

Čermenské slavnosti

Od 22. do 24. června proběhne na Lanškrounsku už 24. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Čermenské slavnosti. Hostem z ciziny bude letos soubor Jánošík ze slovenského Svitu. Dále se kromě domácí Jitřenky z Dolní Čermné a souboru Jaro z Ústí nad Orlicí mohou diváci těšit na soubory Dyleň z Karlových Varů a Šáteček z Nymburka.

V pátek hosté festivalu už tradičně vystoupí v Lanškrouně, a to pro děti na nádvoří zámku a pro starší generaci v penzionu pro seniory. Hlavní program proběhne v sobotu v Dolní Čermné. V neděli následují koncerty v Žamberku a v Rychnově nad Kněžnou.

Pátek 22.6.2012:
10.00      Vystoupení pro školy, Lanškroun - zámecké nádvoří
14.00      Koncert pro seniory - penzion Lanškroun
20.30      Až do rána bílého – vyhrávají muziky souborů, Areál zdraví, Dolní Čermná

Sobota 23.6.2012:
10.00      Hecboj - zábavné klání v netradičních disciplínách, D.Čermná, Areál zdraví
15.00      Zábavné odpoledne nejen pro děti s jarmarkem, ukázkami řemesel a dílnou
17.00      Slavnostní zahájení Galaprogramu slavností - Areál zdraví, Dolní Čermná
21.00      Večerní veselice - diskotéka M. Semana
23.00      Slavnostní ohňostroj

Čermenské slavnosti

I kdybych nevěděla, kdy přesně skončí devět měsíců těhotenství, radovala bych se z každého okamžiku, protože bych věděla, že zrození dítěte, které žije pod mým srdcem, je podivuhodná věc a já mám při tom možnost spolupracovat s Bohem na uskutečnění zázraku.
Erma Bombecková