Protrhne se hráz a voda rychle zaplavuje přilehlou vesničku. Všichni už jsou pryč, jenom farář stojí na věži kostela a modlí se. Přijede k němu člun požárníků: Pojďte otče, odvezeme vás. Ne, já tady zůstanu, Ježíš mě zachrání. Člun tedy odjede. Voda už dosahuje až nahoru na věž, tam stojí farář, drží se kříže a modlí se. Přijede k němu loď domobrany: Pojďte otče, odvezeme vás. Ne, já tady zůstanu, Ježíš mě zachrání. Loď odjede. Vesnice je už skoro celá zatopená, z vody kouká jen farářova hlava. Přiletí helikoptéra: Pojďte otče, hodíme vám lano. Ne, já tady zůstanu, Ježíš mě zachrání. Helikoptéra odletí a farář se utopí. Potom v nebi potká Ježíše a ptá se ho: Proč jsi mě nezachránil?? Co bys ještě chtěl, vždyť jsem ti poslal dvě lodě a helikoptéru.

Folklorní Čermenské slavnosti budou už počtyřiadvacáté

Čermenské slavnosti

Od 22. do 24. června proběhne na Lanškrounsku už 24. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Čermenské slavnosti. Hostem z ciziny bude letos soubor Jánošík ze slovenského Svitu. Dále se kromě domácí Jitřenky z Dolní Čermné a souboru Jaro z Ústí nad Orlicí mohou diváci těšit na soubory Dyleň z Karlových Varů a Šáteček z Nymburka.

V pátek hosté festivalu už tradičně vystoupí v Lanškrouně, a to pro děti na nádvoří zámku a pro starší generaci v penzionu pro seniory. Hlavní program proběhne v sobotu v Dolní Čermné. V neděli následují koncerty v Žamberku a v Rychnově nad Kněžnou.

Pátek 22.6.2012:
10.00      Vystoupení pro školy, Lanškroun - zámecké nádvoří
14.00      Koncert pro seniory - penzion Lanškroun
20.30      Až do rána bílého – vyhrávají muziky souborů, Areál zdraví, Dolní Čermná

Sobota 23.6.2012:
10.00      Hecboj - zábavné klání v netradičních disciplínách, D.Čermná, Areál zdraví
15.00      Zábavné odpoledne nejen pro děti s jarmarkem, ukázkami řemesel a dílnou
17.00      Slavnostní zahájení Galaprogramu slavností - Areál zdraví, Dolní Čermná
21.00      Večerní veselice - diskotéka M. Semana
23.00      Slavnostní ohňostroj

Čermenské slavnosti

Víra není počátek, ale konec všeho vědění.
Johann Wolfgang Goethe