Vysoce vážený pane prezidente,

Obracím se na Vás s prosbou o zproštění povinné vojenské služby vzhledem k obtížné rodinné situaci, ve které se nalézám:
Mám 24 let a oženil jsem se s vdovou ve věku 44 let. Má manželka má dceru ve věku 25 let; shodou okolností se stalo, že s touto dcerou mé manželky se oženil můj otec, čímž se stal mým zetěm, neboť si vzal mou dceru. V této souvislosti je má dcera zároveň i mou macechou.
Mé manželce a mně se v lednu narodil syn; toto dítě je bratrem manželky mého otce, tedy jeho švagrem. Zároveň, jakožto bratr mé macechy, je i mým strýcem, to znamená, že můj syn je mým strýcem.
Manželka mého otce, tedy má dcera, porodila na Velikonoce chlapce, který je zároveň mým bratrem, neboť je synem mého otce, a zároveň i vnukem, protože je synem dcery mé manželky.
Jsem tudíž bratrem svého vnuka, a vzhledem k tomu, že jsem manželem tchyně otce tohoto dítěte, jsem tedy v postavení otce svého otce a zároveň i bratrem jeho syna. Jsem tedy sám sobě dědečkem.
Z těchto důvodů Vás, vážený pane prezidente, prosím o zproštění vojenské služby, neboť, jak známo, zákon nedovoluje povolávat do armády zároveň dědečka, otce i syna z jedné rodiny.

Věřím, pane prezidente, že projevíte pochopení pro mou situaci.

V hradecké Temné kavárně se představí Eva Budzáková z Lanškrouna

Pohled na svět očima nevidomých a slabozrakých lidí, kteří zde obsluhují a zajišťují doprovodný program, nabízí Temná kavárna. Letos se otvírá ve dnech 21.–30. června ve Vinném sklípku u Královny Elišky v Hradci Králové, Dlouhá 194.

Nevšední zážitek ze tmy si může vychutnat kdokoliv od pondělí do čtvrtka od 14 do 20 hodin, v pátek a o víkendu od 15 do 22 hodin. Vstup je vždy v celou hodinu. Pořadatelem je Tyfloservis, o.p.s. Hradec Králové, který také přijímá rezervace míst na telefonním čísle 775 913 961.

V pondělí 25. června se zde od 15 do 19 hodin koná autorské čtení lanškrounské nevidomé básnířky Evy Budzákové. Její texty znají např. čtenáři Listů Lanškrounska, kam několik let přispívala, v letech 2010 a 2011 šlo o sloupky inspirované kalendářem – měsíci a významnými dny.

Letošní program Temné kavárny:

21. 6. 17:00 –20:00 / Hra zvuků, ALDA-MAN

22. 6. 16:00 –20:00 / Kino POTMĚ

23. 6. 16:00 –20:00 / Jakub a Miroslav Kazda, zpěv, foukací harmonika, kytara

24. 6. 16:00 –20:00 / Vůně kolem nás

25. 6. 15:00 –19:00 / Autorské čtení Evy Budzákové

26. 6. 15:00 –19:00 / Radek Škeřík, klávesy naslepo

27. 6. 15:00 –19:00 / Viděno rukama

28. 6. 15:00 –19:00 / Degustace čokolády, Salón Jordi´s

29. 6. 16:00 –20:00 / Čtení hmatem

30. 6. 16:00 –20:00 / Hmatové hry

Ó pane, až jednoho dne uplyne veškerý čas a ty budeš svážet to, co jsi stvořil, kéž tomu žvatlavému lidskému rodu otevřeš svou velikou bránu a srovnáš ho do své věčné stáje, a kéž nás vyléčíš z otázek tím, že jim odebereš mysl!
Antoine de Saint Exupery