Vysoce vážený pane prezidente,

Obracím se na Vás s prosbou o zproštění povinné vojenské služby vzhledem k obtížné rodinné situaci, ve které se nalézám:
Mám 24 let a oženil jsem se s vdovou ve věku 44 let. Má manželka má dceru ve věku 25 let; shodou okolností se stalo, že s touto dcerou mé manželky se oženil můj otec, čímž se stal mým zetěm, neboť si vzal mou dceru. V této souvislosti je má dcera zároveň i mou macechou.
Mé manželce a mně se v lednu narodil syn; toto dítě je bratrem manželky mého otce, tedy jeho švagrem. Zároveň, jakožto bratr mé macechy, je i mým strýcem, to znamená, že můj syn je mým strýcem.
Manželka mého otce, tedy má dcera, porodila na Velikonoce chlapce, který je zároveň mým bratrem, neboť je synem mého otce, a zároveň i vnukem, protože je synem dcery mé manželky.
Jsem tudíž bratrem svého vnuka, a vzhledem k tomu, že jsem manželem tchyně otce tohoto dítěte, jsem tedy v postavení otce svého otce a zároveň i bratrem jeho syna. Jsem tedy sám sobě dědečkem.
Z těchto důvodů Vás, vážený pane prezidente, prosím o zproštění vojenské služby, neboť, jak známo, zákon nedovoluje povolávat do armády zároveň dědečka, otce i syna z jedné rodiny.

Věřím, pane prezidente, že projevíte pochopení pro mou situaci.

Svatoprokopská pouť v Sázavě

V neděli 1. července se v kapli svatého Prokopa v Sázavě koná od 14 hodin slavnostní koncert Zuzany Zedníčkové a jejích hostů.

Jde o součást programu tradiční Svatoprokopské poutě, kterou pořádá Obec Sázava ve dnech 30. 6. - 1. července.

Program:

Sobota 30. 6.  2012  - hřiště Sázava

9:00 hod.  - fotbalový turnaj žen o putovní pohár SPS Sázava. Zábavné odpoledne pro děti zajistí šermířské sdružení BALESTRA - mezi vystoupeními proběhnou hry a soutěže pro děti i dospělé

15:00 hod.  - první vystoupení šermířského sdružení BALESTRA

16:00 hod.  - vystoupení taneční skupiny AMIRA ze zákl. školy Tatenice, orientální tanec s křídly bohyně ISIS

17:00 hod.  - druhé vystoupení šermířského sdružení BALESTRA

20:00 hod. -  pouťová zábava  - k tanci a poslechu hraje skupina 2,5 PROMILE

22:00 hod.  - ohnivé vystoupení – skupina BALESTRA

Půlnoční překvapení

Neděle 1. 7. 2012 - Kaple Svatého Prokopa - Sázava

14:00 hod. – slavnostní koncert Zuzany Zedníčkové a jejích hostů

Pouťové atrakce a stánky s občerstvením po oba dny na hřišti. Občerstvení zajišťují členové SPS.

Tomu, kdo usiluje o spravedlnost, ačkoli ví, že mu tím vzniknou jenom nevýhody, patří požehnání Boha.
Sv. Jan Nepomucký