Františkán a jezuita byli velcí přátelé, které spojoval i jejich zlozvyk: Oba byli náruživými kuřáky. Cigaretu nedokázali odložit ani při modlitbě. Jednoho dne jim začalo vrtat hlavou, zda mohou zároveň kouřit a modlit se. Rozhodli se, že se zeptají přímo svých generálních představených ve Vatikánu.
Když se potkali po čase, františkán vypadal hodně schlíple a povídá: "Dostal jsem odpověď, že kouřit při modlení je hřích a mám s tím hned přestat." Rozesmátý jezuita odpovídá: "To ses špatně zeptal. Já jsem položil otázku, zda se mohu při kouření modlit a odpověděli mi, že ano, modlit se je správné za každé situace."

Svatoprokopská pouť v Sázavě

V neděli 1. července se v kapli svatého Prokopa v Sázavě koná od 14 hodin slavnostní koncert Zuzany Zedníčkové a jejích hostů.

Jde o součást programu tradiční Svatoprokopské poutě, kterou pořádá Obec Sázava ve dnech 30. 6. - 1. července.

Program:

Sobota 30. 6.  2012  - hřiště Sázava

9:00 hod.  - fotbalový turnaj žen o putovní pohár SPS Sázava. Zábavné odpoledne pro děti zajistí šermířské sdružení BALESTRA - mezi vystoupeními proběhnou hry a soutěže pro děti i dospělé

15:00 hod.  - první vystoupení šermířského sdružení BALESTRA

16:00 hod.  - vystoupení taneční skupiny AMIRA ze zákl. školy Tatenice, orientální tanec s křídly bohyně ISIS

17:00 hod.  - druhé vystoupení šermířského sdružení BALESTRA

20:00 hod. -  pouťová zábava  - k tanci a poslechu hraje skupina 2,5 PROMILE

22:00 hod.  - ohnivé vystoupení – skupina BALESTRA

Půlnoční překvapení

Neděle 1. 7. 2012 - Kaple Svatého Prokopa - Sázava

14:00 hod. – slavnostní koncert Zuzany Zedníčkové a jejích hostů

Pouťové atrakce a stánky s občerstvením po oba dny na hřišti. Občerstvení zajišťují členové SPS.

Bůh nestvořil ženu z mužovy paty, aby mu byla otrokyní,
ani z jeho hlavy, aby mu vládla,
nýbrž ze žebra, aby byla jeho srdci blízká.

Talmud