Z totality: Je poledne, v městské restauraci sedí místní straničtí funkcionáři a pozorují vesnického sedláka v holínkách, jak si objednává jídlo. Když mu ho přinesou, obřadně se pokřižuje a pustí do jídla. "Pojďte, uděláme si z něj srandu." Tak jo.
Přisednou k němu a předseda se ptá:
"Otče, to se před jídlem vždycky přežehnáte?" "Ano, vždycky."
"A tak to dělají u vás ve vesnici všichni?" Sedlák spolkne sousto a řekne:
"Jasně, všichni." To už se nedá vydržet, tak naléhají: "To není možné. Vážně všichni?"
Sedlák se zamyslí a pak říká: "Máte pravdu, všichni ne. Vůl a prase, ti přijdou ke korytu a hned žerou bez modlení."

Svatoprokopská pouť v Sázavě

V neděli 1. července se v kapli svatého Prokopa v Sázavě koná od 14 hodin slavnostní koncert Zuzany Zedníčkové a jejích hostů.

Jde o součást programu tradiční Svatoprokopské poutě, kterou pořádá Obec Sázava ve dnech 30. 6. - 1. července.

Program:

Sobota 30. 6.  2012  - hřiště Sázava

9:00 hod.  - fotbalový turnaj žen o putovní pohár SPS Sázava. Zábavné odpoledne pro děti zajistí šermířské sdružení BALESTRA - mezi vystoupeními proběhnou hry a soutěže pro děti i dospělé

15:00 hod.  - první vystoupení šermířského sdružení BALESTRA

16:00 hod.  - vystoupení taneční skupiny AMIRA ze zákl. školy Tatenice, orientální tanec s křídly bohyně ISIS

17:00 hod.  - druhé vystoupení šermířského sdružení BALESTRA

20:00 hod. -  pouťová zábava  - k tanci a poslechu hraje skupina 2,5 PROMILE

22:00 hod.  - ohnivé vystoupení – skupina BALESTRA

Půlnoční překvapení

Neděle 1. 7. 2012 - Kaple Svatého Prokopa - Sázava

14:00 hod. – slavnostní koncert Zuzany Zedníčkové a jejích hostů

Pouťové atrakce a stánky s občerstvením po oba dny na hřišti. Občerstvení zajišťují členové SPS.

Kdo ničemu nevěří, tomu taky nic nevěřím.
Jan Neruda