Stáli jednou v jakési frontě dva pánové. Když už to trvalo delší dobu, otočil se jeden na druhého a začal: – Víte, ta doba dneska je dost hrozná, pořád nějaké zločiny, teď ten terorismus, katastrofy... Nechtěl byste se o tom něco dozvědět? – Nechtěl. Chvíle ticha, pak druhý pokus: – A ta dnešní mládež, to je strašné, morálku to žádnou nemá, pořád jen ty diskotéky, alkohol, drogy, sex – nechtěl byste se dozvědět, proč to tak je a co s tím? – Nechtěl. Opět ticho. – A jestlipak víte, že existuje jedna stará kniha, která se jmenuje Bible, a tam je úplně všechno, co potřebujete pro život, jak přežít tuhle dobu, jak se zachránit; nechtěl byste se o tom něco dozvědět? – Nechtěl. Po rozpačitém tichu se první muž vzchopil k poslednímu pokusu: – A víte, že Hospodin slíbil, že nás zachrání a že nás nenechá padnout, že se o nás postará? Nechtěl byste se o tom něco dozvědět? – Nechtěl. Ale to už se dostali na řadu. Když pak odcházeli, zavolal druhý muž na prvního: – A teď vy, pane. Nechtěl byste se dozvědět, jak zní jedenácté přikázání? – No chtěl! – Mě neoblafneš!

tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik - děkan

Hana Skalická - pastorační asistentka
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová

Pozvánka na poutní mši sv. k sv. Petru a Pavlu

kostel v Rudolticích

V pátek 29. června na slavnost apoštolů sv. Petra a Pavla se bude slavit poutní mše sv. v rudoltickém kostele od 18 hodin.

Možnost získání plnomocných odpustků.

Slouží P. J. Krajíček.

Od 16.30 se bude konat adorace v rámci modlitebního tridua hnutí Modliteb matek za naše děti.

Svatý Petr z Betsaidy a svatý Pavel z Tarsu – to jsou dva světci, kteří původně stáli každý na opačné straně pomyslné duchovní bariéry a které sjednotil až Ježíš Kristus (zemřeli r. 64 a 67). Byly to osobnosti značně odlišné. Dalo by se říci, že každý z nich byl přímo typickým představitelem jednoho ze dvou směrů v církvi, a přece si po celý život zachovali vzájemnou úctu a svornou lásku.

sv. Petr a sv. Pavel

Nedělní bohoslužby v Rudolticích jsou (zpravidla) každý týden v 10 hodin. Aktuální informace najdete na www.farnost.rudoltice.info.

Nechápete, že jsme někde sešli z cesty? Lidské mraveniště je bohatší než dřív. Máme víc výhod a volného času, a přece nám chybí něco podstatného, co těžko dovedeme určit. Cítíme se méně být lidmi, ztratili jsme něco z tajemných výsad.
Antoine de Saint Exupery