Tři teologové – konzervativní, liberální a charismatik – sedí na loďce uprostřed rybníka a disputují. Pochvíli jim dojde víno. Nu což, konzervativec pokrčí rameny, vezme džbánek a vydá se po hladině na souš. Za chvíli se stejnou cestou vrací s plným džbánkem.
Teologové disputují, disputují, a opět jim dojde víno. Charismatik tedy vztáhné ruce k nebesům, zahlaholí modlitbu, vstoupí na hladinu a přejde na souš. Za chvíli se opět stejnou cestou vrátí s vínem.
Po další disputaci opět dojde víno. Liberál odevzdaně uchopí džbánek a vstoupí na hladinu. Okamžitě jde pod vodu.
Kolegové jej vytáhnou a křísí. Konzervativec se podívá na charismatika a zeptá se: „Tys mu neřekl, kde jsou ve vodě ty kůly?“
Charismatik se podiví: „Kůly?“

Setkání seniorek z naší farnosti

ze setkání

Důkazem, že ani senioři v pokročilém věku neztrácí humor a rádi se pobaví nad dobrou kávou nebo skleničkou vína, bylo setkání žen v restauraci U Pastýře.

Takovéto dostaveníčko si dopřejeme několikrát do roka, o nemocech nemluvíme, když tak jen maličko.

Místo mají vzpomínky, aktuální život v politice, v rodinách, ve farnosti a řeč se také stočí na vnoučata a samozřejmě i na pravnoučata.

Internet ovládá bravurně paní Minářová a nás o trochu mladší zásobuje informacemi, fotkami, recepty, ale také duchovními zprávami.

Děkuji také panu faráři a Haně Gregorové, že s námi strávili příjemné odpoledne. Tak zase v září nashledanou.

Lída Šebrlová

na setkání

přišel i farář

rna setkání

na setkání

Kdybychom věděli, jak moc nás Bůh miluje, umřeli bychom štěstím.
Jean Maria Vianney