Sejde se katolický kněz, mohamedánský imám a židovský rabín. Baví se o víře a začnou se také bavit o síle modlitby. Katolický kněz říká: To jsem jednou šel zaopatřovat nemocného do vzdálené vesnice. Jdu přes les, pole a louky, naráz se přihnaly mraky, šílená bouřka, průtrž mračen, nebylo kam se schovat. Tak kleknu, prosím Boha o ochranu. Naráz - všude okolo liják, nade mnou modrá obloha a já jsem v suchu došel až k cíli. Mohamedán na to: To je nic, tobě šlo jen o zdraví, mě šlo přímo o život. Jel jsem na velbloudu pouští. Naráz se přihnala písečná bouře, nebylo kam se schovat. Padnu k zemi a prosím Aláha o ochranu. Naráz - všude okolo bouře, nade mnou modrá obloha a já jsem v bezpečí dojel k cíli. Židovský rabín na to: Pánové, to není nic proti tomu, co jsem zažil já. Jdu v sobotu v Paříži po hlavní ulici a naráz uvidím na zemi plnou peněženku. Chci ji zdvihnout, ale naráz si uvědomím, že je sobota - šabat a já se nesmím dotýkat peněz. Přece tam ale tu peneženku nemůžu nechat ležet. Pozvednu oči k nebi, modlím se k Hospodinu. Naráz - všude okolo sobota, nade mnou úterý.

Na zámečku se bude slavit

Zámeček

7. července se na Zámečku u Rudoltic (známém také pod novějším názvem Nový zámek u Lanškrouna) uskuteční oslava výročí 300 let od postavení zámku a 5 let od zahájení provozu.

"Zámecká oslava" proběhne od 10 až do 22 hodin a na programu je například:  pořad Sněhánky Michaely Dolinové, vyprávění herce Jiřího Krytináře, šermířské hry a klání v podání skupiny Tartas, vystoupení kejklířů skupina Ascarya nebo oslava uznání světového rekordu v délce knoflíkového návleku, který byl vytvořen loni při charitativní Knoflíkiádě...

Mimo jiné také lanškrounská skupina MICHAEL představí píseň „Přiletí k nám“, klip k níž se natáčel na Zámečku.

plakát

Jen blázen si láme zuby na minulosti, neboť je skončená a pevná jako balvan žuly. Přijmi tento den, jak ti je dán, a nepotýkej se s tím, co nelze napravit. Co nelze napravit, nemá význam, a takové je vše, co minulo.
Antoine de Saint Exupery