Z totality: Je poledne, v městské restauraci sedí místní straničtí funkcionáři a pozorují vesnického sedláka v holínkách, jak si objednává jídlo. Když mu ho přinesou, obřadně se pokřižuje a pustí do jídla. "Pojďte, uděláme si z něj srandu." Tak jo.
Přisednou k němu a předseda se ptá:
"Otče, to se před jídlem vždycky přežehnáte?" "Ano, vždycky."
"A tak to dělají u vás ve vesnici všichni?" Sedlák spolkne sousto a řekne:
"Jasně, všichni." To už se nedá vydržet, tak naléhají: "To není možné. Vážně všichni?"
Sedlák se zamyslí a pak říká: "Máte pravdu, všichni ne. Vůl a prase, ti přijdou ke korytu a hned žerou bez modlení."

Externí koncert Smetanovy Litomyšle již tuto sobotu!

logo

V sobotu 30. června se od 17 hodin koná v kostele sv. Václava externí koncert festivalu Smetanova Litomyšl s názvem ČTVERO ROČNÍCH DOB.

Na programu je Concerto grosso da chiesa c moll op. 6, č. 3 Arcangela Corelliho a Vivaldiho Čtvero ročních dob, cyklus koncertů pro housle a orchestr doprovázený textem autorových vlastních sonetů. Představí se Ivan Ženatý (housle), Otakar Brousek (umělecký přednes) a Barocco sempre giovane s uměleckým vedoucím Josefem Krečmerem.

O tuto lanškrounskou kulturní událost je samozřejmě velký zájem a vstupenky byly prakticky okamžitě po zahájení předprodeje vyprodány...

z programu Smetanovy Litomyšle

Hledal jsem lásku - marně. Hledal jsem přítele - též marně. Hledal jsem Boha a nalezl jsem milujícího přítele. Nyní mám vše.
Blaise Pascal