Chlápek šel takhle lézt po skalách a zrovna v půlce jednoho náročného úseku mu prasklo lano. Zůstal viset za konečky prstů v naprosto bezvýchodné situaci. Před očima mu proběhl celý život a on v náhlém zoufalství obrátil oči k nebi a zvolal:
"Je tam nahoře někdo?"
A zeshora zahřměl mocný hlas:
"Ano, jsem tady!"
"Kdo jste?"
"Bůh jsem, kdo bych byl."
"Prosím, Bože, pomoz mi."
"Pomohu ti. Pusť se."
"Cože?"
"Věř mi, pusť se a já ti pomohu."
Chlápek chvilku koukal na nebe a pak zavolal:
"Je tam nahoře ještě někdo???"

Externí koncert Smetanovy Litomyšle již tuto sobotu!

logo

V sobotu 30. června se od 17 hodin koná v kostele sv. Václava externí koncert festivalu Smetanova Litomyšl s názvem ČTVERO ROČNÍCH DOB.

Na programu je Concerto grosso da chiesa c moll op. 6, č. 3 Arcangela Corelliho a Vivaldiho Čtvero ročních dob, cyklus koncertů pro housle a orchestr doprovázený textem autorových vlastních sonetů. Představí se Ivan Ženatý (housle), Otakar Brousek (umělecký přednes) a Barocco sempre giovane s uměleckým vedoucím Josefem Krečmerem.

O tuto lanškrounskou kulturní událost je samozřejmě velký zájem a vstupenky byly prakticky okamžitě po zahájení předprodeje vyprodány...

z programu Smetanovy Litomyšle

Víra není počátek, ale konec všeho vědění.
Johann Wolfgang Goethe