Na počátku stvořil Bůh nebe a zemi a viděl, že je to dobré.
Stvořil moře a souš a na souši rostliny a viděl, že je to dobré.
Stvořil na nebi slunce, měsíc a hvězdy a viděl, že je to dobré.
Na zemi stvořil nejrůznější zvířata, ptáky a ryby a viděl, že je to dobré.
Stvořil člověka k svému obrazu a viděl, že je to velmi dobré.
Nakonec stvořil ženu. Prohlíží si ji zepředu, zezadu, zprava, zleva, shora, zdola… „No, však ona se domaluje.“

Letní setkání s uměním a řemesly

Ateliér Alternativa p. Jitky Egermaierové von Lindern pořádá letos už  16. LETNÍ SETKÁNÍ S UMĚNÍM A ŘEMESLY. Na vernisáži 20. června zazpívaly žákyně ZUŠ J. Pravečka v Lanškrouně pod vedením Vladimíry Jetmarové.

Letos jsou v Bystřeci čp. 123 vystaveny práce posluchaček a lektorek Vzdělávacích spolku uměleckých řemesel v Praze, který pracuje už 20 let. Výstava s názvem Řemesla stále živá je otevřena do 7.7. - denně od 15 do 20 hod. Tradiční prodejní přehlídka originálních oděvů a doplňků výtvarnic z Čech se koná v sobotu 30. 6. v 15 a 18 hod.

Řemeslná dílna (barvený textil, drátování, tkaní apod.) bude otevřena podle zájmu v týdnu od 2. do 6. 7. vždy od 16 do 19 hod.

Kdybychom věděli, jak moc nás Bůh miluje, umřeli bychom štěstím.
Jean Maria Vianney