Ve vlaku sedí kněz, řeholnice a dva zástupci alternativní subkultury. Kněz má ruku v sádře.
„Co se vám stalo, otče?“ zeptá se řeholnice.
„Uklouzl jsem ve vaně,“ odpoví kněz.
Jeden ze zástupců alternativní subkultury se obrátí na druhého:
„Hele, vole, co je to vana, vole?“
„Já nevím, ty vole, copak jsem katolík?“

Prázdniny v pořadu Uchem jehly otevře Věra Čáslavská

Věra Čáslavská

Prázdniny a dovolenou si užívají i v televizi. Proto většinou reprízují úspěšné pořady. Na 1. července ale připravili pro pořad Uchem jehly jednu premiéru. Od 16.30 si na ČT2 bude se Zbigniewem Czendlikem povídat slavná olympionička Věra Čáslavská.

Děti z lanškrounské základní školy speciální vyrobily pro paní Čáslavskou medaili, která jí udělala velkou radost.

Navíc Zbigniew Czendlik vyvěsil na stožár ve farní zahradě českou vlajku, takže si mohla zopakovat oslavu sportovního úspěchu, třeba toho v roce 1968 na olympiádě v Mexiku. Oba samozřejmě přejí soudobým olympionikům, aby ji v Londýně následovali...

na farní zahradě

vztyčení vlajky

medaile zaujala

rozhovor

Více fotografií z natáčení najdete ve článku http://www.farnostla.cz/index.php/40-aktuality/aktuality/788-natacely-se-posledni-predprazdninove-porady-uchem-jehly

Je plánováno opakování dalších pořadů se sportovci, které byly natočeny v Lanškrouně v roce 2011. 8.července od 16.55 to bude díl s fotbalistou Antonínem Panenkou, o týden později pak povídání s lyžařkou Kateřinou Neumannovou.

Bůh nestvořil ženu z mužovy paty, aby mu byla otrokyní,
ani z jeho hlavy, aby mu vládla,
nýbrž ze žebra, aby byla jeho srdci blízká.

Talmud