Kulturní léto v Lanškrouně zahájil nádherný koncert

Ivan Ženatý

Externí koncert Smetanovy Litomyšle se konal v sobotu 30. června v lanškrounském kostele sv. Václava.

Soubor Barocco sempre giovane zahrál nejdříve Concerto grosso da chiesa c moll, op.6, č.3 Arcangela Corelliho.

Poté byl na programu známý cyklus koncertů pro housle a orchestr Čtvero ročních dob Antonia Vivaldiho, kde se houslového partu zhostil Ivan Ženatý a uměleckým přednesem autorových sonetů jej doplnil Otakar Brousek.

Zaplněný kostel ocenil krásný umělecký zážitek a dlouho bouřlivě aplaudoval.

krátce před začátkem

diváci

koncert

Ivan Ženatý

Otakar Brousek

koncert

Mezi diváky nechyběli starostka a radní města i významní místní podnikatelé, hudební událost roku si ale nenechali ujít mnozí místní milovníci umění - tedy jen ti, na které se v předprodeji dostaly vstupenky.

Poděkování za krásnou atmosféru koncertu patří také "domácím", kteří zajistili nezbytný servis pro vystupující i diváky - děkanu Czendlikovi i všem farníkům, kteří pomohli s přípravou a následným úklidem prostor kostela.

"pan domácí" Zbigniew Czendlik

Poté, co oba hlavní aktéři odpověděli na otázky televizní reportérky, využili mnozí příležitost popovídat si o zážitku na rautu, který proběhl v zámeckém sále.

televizní rozhovor

zahájení rautu

raut

v rozhovoru

Kultura se nyní pro letní měsíce přesunuje na farní zahradu, kde již v pátek 6. července od 20 hodin zahraje ABBA revival.

Tomu, kdo usiluje o spravedlnost, ačkoli ví, že mu tím vzniknou jenom nevýhody, patří požehnání Boha.
Sv. Jan Nepomucký