Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

304.jpg
44.jpg
133.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Přišel Kohn za rabínem: " Rabi, malér! Mám syna, kluk chytrej, hlava otevřená, mohl být skoro rabín a on se nechal pokřtít!" Rabi odpovídá: "Kohn, to říkaj ausgerechnet mně? Vždyť já taky mám syna, kluk chytrej, hlava otevřená, mohl být skoro rabín a taky se nechal pokřtít! To nemůžeme tak nechat, jdeme za vrchním rabínem!" U vrchního rabína svému představému povídají: "Rebe, poslouchaj nás, oba máme syny, hlavy otevřený, mohli být skoro rabíni a nechali se pokřtít!" Na to vrchní rabin: "A to říkaj ausgerechnet mně? Vždyť já mám taky syna, kluk chytrej, hlava otevřená, už mohl být skoro rabín a on se nechal pokřtít! To nemůžeme tak nechat!" Vrchní rabi s nimi jde do synagógy a modlí se: Veliký Adónaj, máme problém. Všichni máme syny, kluci chytří, hlavy otevřené, mohli být skoro rabíni a oni se nechali pokřtít!" Zahřmí a shůry se ozve hlas: "Pánové, tohle vy říkáte ausgerechnet mně?"

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

Kulturní léto v Lanškrouně zahájil nádherný koncert

Ivan Ženatý

Externí koncert Smetanovy Litomyšle se konal v sobotu 30. června v lanškrounském kostele sv. Václava.

Soubor Barocco sempre giovane zahrál nejdříve Concerto grosso da chiesa c moll, op.6, č.3 Arcangela Corelliho.

Poté byl na programu známý cyklus koncertů pro housle a orchestr Čtvero ročních dob Antonia Vivaldiho, kde se houslového partu zhostil Ivan Ženatý a uměleckým přednesem autorových sonetů jej doplnil Otakar Brousek.

Zaplněný kostel ocenil krásný umělecký zážitek a dlouho bouřlivě aplaudoval.

krátce před začátkem

diváci

koncert

Ivan Ženatý

Otakar Brousek

koncert

Mezi diváky nechyběli starostka a radní města i významní místní podnikatelé, hudební událost roku si ale nenechali ujít mnozí místní milovníci umění - tedy jen ti, na které se v předprodeji dostaly vstupenky.

Poděkování za krásnou atmosféru koncertu patří také "domácím", kteří zajistili nezbytný servis pro vystupující i diváky - děkanu Czendlikovi i všem farníkům, kteří pomohli s přípravou a následným úklidem prostor kostela.

"pan domácí" Zbigniew Czendlik

Poté, co oba hlavní aktéři odpověděli na otázky televizní reportérky, využili mnozí příležitost popovídat si o zážitku na rautu, který proběhl v zámeckém sále.

televizní rozhovor

zahájení rautu

raut

v rozhovoru

Kultura se nyní pro letní měsíce přesunuje na farní zahradu, kde již v pátek 6. července od 20 hodin zahraje ABBA revival.

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Člověk má mířit dál, než kam sahá vzpažená ruka. Od čeho by bylo nebe...
Robert Browning