Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

121.jpg
200.jpg
235.jpg

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

Déšť zkrátil první venkovní koncert kulturního léta

ABBA revival

Kulturní léto na farní zahradě nabídlo hned na začátku lahůdku zejména pro střední generaci. Kdo z ní by neznal písně skupiny ABBA? V pátek 6. července je do Lanškrouna přijelo zahrát revivalové uskupení ABBA Rock Show ze Zlína.

Letošní začátek prázdnin je horký, ale zároveň často přicházejí silné lijáky a bouřky. Zatímco 5. července déšť skrápěl například v Praze sokoly při večerním vystoupení na jejich letošním sletu, o den později se spustil mimo jiné i nad Lanškrounem.

Na farní zahradu přesto dorazili diváci, kteří se těšili na prázdninový kulturní zážitek. Vždyť pódium je kryté a navíc to vypadalo, že déšť slábne...

moderátor

prázdné hlediště

ABBA revival

Moderátor Karel Pokorný v úvodu mluvil ještě k prázdnému hledišti, diváci se totiž tísnili hlavně pod střechou, v restauraci a pod slunečníky. Mokré židle ale byly brzy otřeny a už při prvním známém hitu se tak diváci mohli přiblížit ke čtveřici hudebníků v lesklých fialových kostýmech.

diváci v hledišti

ABBA revival

ABBA revival

ABBA revival

Příjemnou náladu nenarušily ani další kapky z oblohy. Když jich bylo víc, objevily se deštníky a později se diváci už zase schovávali, kde se dalo. Část jich pozvali vystupující i k sobě na pódium. Jenže déšť ohrožoval i zvukovou techniku a navíc hrozila blížící se bouřka. Proto se pořadatelé zhruba po hodině dohodli s hudebníky na ukončení koncertu. Škoda, že nestihly zaznít všechny připravené hity...

pohled z jeviště

ABBA revival

Rozloučení při Dancing Queen

koncert ukončil silný déšť

Kulturní léto na farní zahradě je ovšem teprve na svém začátku. A tak počasí má šanci na reparát. Doufejme, že ho úspěšně složí už za týden, v pátek 13. července totiž do Lanškrouna přijedou další legendy - tentokrát osobně. Představí se tu totiž Pavlína Filipovská a Karel Štědrý.

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Utrhl jsem květinu a ona mi zvadla.
Chytil jsem motýla, ale brzy zemřel.
Až pak jsem pochopil, že krásy je třeba dotýkat se srdcem...

John Lennon