Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

40.jpg
81.jpg
106.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

I řekl Hospodin Noemovi:
„Za šest měsíců na zem sešlu déšť, který bude trvat 40 dní a nocí. Voda zaplaví celou zemi, hory i údolí, a všechno zlé bude zničeno. Chci, abys postavil Archu a zachránil pár zvířat od každého druhu. Tady na ni máš plány.“
Šest měsíců uplynulo jako voda. Obloha se zatáhla a začal padat déšť. Noe seděl na dvorku a plakal.
„Proč jsi nepostavil Archu, jak jsem ti přikázal?“ Zeptal se ho Bůh.
Odpusť mi, Pane,“ řekl Noe. „Snažil jsem se, seč jsem mohl, ale stalo se tolik věcí. Plány, které jsi mi dal, město neschválilo, a tak jsem musel nechat udělat nové. Pak jsem měl další problémy, protože město tvrdilo, ze Archa je nepovolená stavba, takže jsem musel běžet na katastr sehnat si k ní povolení. Lesnická správa požadovala povolení ke kácení stromů, a byl jsem žalován ochranáři zvířat, když jsem se snažil pochytat ta zvířata. Ministerstvo životního prostředí požadovalo vyjádření o ekologických důsledcích záplavy. Vnitro ode mě chtělo předběžné plány šíření vody. Na finančním úřadě zablokovali má aktiva, protože tvrdili, ze se snažím vyhnout placení daní tím, ze opustím zemi. Úřad práce měl podezření, že ilegálně zaměstnávám Ukrajince, takže jsem musel dokazovat opak. Je mi líto, Pane, ale nemohu Archu dokončit dříve než tak za pět let.“
Najednou přestalo pršet, obloha se vyčistila a vysvitlo slunce. Noe se podíval vzhůru a zeptal se:
„Pane znamená toto, že nebudeš ničit náš svět?“
„Správně – úřady to už udělaly za mě.“

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

Déšť zkrátil první venkovní koncert kulturního léta

ABBA revival

Kulturní léto na farní zahradě nabídlo hned na začátku lahůdku zejména pro střední generaci. Kdo z ní by neznal písně skupiny ABBA? V pátek 6. července je do Lanškrouna přijelo zahrát revivalové uskupení ABBA Rock Show ze Zlína.

Letošní začátek prázdnin je horký, ale zároveň často přicházejí silné lijáky a bouřky. Zatímco 5. července déšť skrápěl například v Praze sokoly při večerním vystoupení na jejich letošním sletu, o den později se spustil mimo jiné i nad Lanškrounem.

Na farní zahradu přesto dorazili diváci, kteří se těšili na prázdninový kulturní zážitek. Vždyť pódium je kryté a navíc to vypadalo, že déšť slábne...

moderátor

prázdné hlediště

ABBA revival

Moderátor Karel Pokorný v úvodu mluvil ještě k prázdnému hledišti, diváci se totiž tísnili hlavně pod střechou, v restauraci a pod slunečníky. Mokré židle ale byly brzy otřeny a už při prvním známém hitu se tak diváci mohli přiblížit ke čtveřici hudebníků v lesklých fialových kostýmech.

diváci v hledišti

ABBA revival

ABBA revival

ABBA revival

Příjemnou náladu nenarušily ani další kapky z oblohy. Když jich bylo víc, objevily se deštníky a později se diváci už zase schovávali, kde se dalo. Část jich pozvali vystupující i k sobě na pódium. Jenže déšť ohrožoval i zvukovou techniku a navíc hrozila blížící se bouřka. Proto se pořadatelé zhruba po hodině dohodli s hudebníky na ukončení koncertu. Škoda, že nestihly zaznít všechny připravené hity...

pohled z jeviště

ABBA revival

Rozloučení při Dancing Queen

koncert ukončil silný déšť

Kulturní léto na farní zahradě je ovšem teprve na svém začátku. A tak počasí má šanci na reparát. Doufejme, že ho úspěšně složí už za týden, v pátek 13. července totiž do Lanškrouna přijedou další legendy - tentokrát osobně. Představí se tu totiž Pavlína Filipovská a Karel Štědrý.

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Člověk, který měl smůlu, má skoro vždycky štěstí, že to s ním nedopadlo ještě hůře.
Mark Twain