Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

77.jpg
147.jpg
129.jpg

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

Léto na Dlouhém rybníku

koupaliště

Nejpříjemnějším místem k letnímu odpočinku je v Lanškrouně oblast rybníků. Největší Dlouhý rybník sice patří Rybářství Litomyšl, ale břehy slouží k rekreaci. Vyhlášené bylo vždy zdejší přírodní koupaliště. A zájem o něj je pořád - zejména v nedávné vlně veder...

Kvalitu vody pravidelně sleduje krajská hygienická stanice a od doby odbahnění rybníka před pár lety zatím nikdy nenaměřila hodnoty ohrožující zdraví. Navíc je pro plavce s citlivější pokožkou k dispozici venkovní sprcha.

Město zde nedávno chtělo vybudovat akvapark, ale na tento záměr nedostalo evropské dotace. Dělají se tu tedy jen drobnější úpravy, i ty ale zpříjemňují pobyt v areálu s volným vstupem.

na koupališti

Nájemce restaurace letos položil nový povrch venkovní terasy. Navíc pořídil trampolínu pro děti, pro které tu dosud bylo jen menší hřiště s lanovým kolotočem v travnaté části pláže.

terasa

trampolína

Město s příspěvkem kraje před sezónou opravilo WC, které najdou návštěvníci v přístavbě restaurace, nově je tu i WC pro postižené a prostor na přebalování dětí. Ve vývěsce jsou uvedeny informace o rybníce. Další si mohou zájemci najít na internetu - v infokiosku, který najdou u chatky poblíž mola.

nové WC

nové WC

informace

Ti, kteří se koupat nechtějí, si mohou půjčit lodičky nebo si zahrát minigolf. Ten opravilo město (opět s finanční pomocí kraje) už v loňském roce.

lodičky

Někteří lidé tráví na koupališti skutečně celé léto. Například tento mladý muž, který sem denně jezdí na vozíku. Dlouhé plavání mu hodně pomáhá při rehabilitaci...

Dan

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Nikdo není tak chudý, aby nemohl darovat úsměv.
N. N.