Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

174.jpg
118.jpg
291.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Hospodin prochází starým Orientem a hledá někoho, kdo by ho přijal. Přichází do Egypta k faraónovi. "Faraóne, já jsem Hospodin, Bůh celé země. Chceš mě přijmout?" Faraón si mne bradu a říká: "To půjde těžko. Bohem jsem v Egyptě já! Nemohu tě přijmout." Hospodin prochází zemí dál, až přijde do Babylónu. Přijde k babylónskému králi a nabízí se mu: "Nechceš mě přijmout za svého Boha?" I babylónský král říká: "Víš, to bude těžké. My už tady máme toho Marduka. To by byly zase nějaké novoty..." Tak prochází Hospodin zemí dál, až potká Mojžíše. "Mojžíši, nechceš mě přijmout za svého Boha?" Mojžíš říká: "No, koneckonců proč ne. Ale co mi za to dáš?" "Dám ti přikázání." Mojžíš se zamyslí a říká: "A co za něj budeš chtít?" "Nic." "Nic? Tak to mi jich dej deset!"

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

Farní zahradou zněla česká klasika

Štědrý a Filipovská

Ačkoliv se druhý letošní koncert Kulturního léta na farní zahradě konal v pátek 13. (července), diváci si mohli jeho program vychutnat bez problémů. Obloha byla sice zatažená a večer trochu chladný, ovšem ve srovnání s počasím z minulého týdne bylo vlastně velmi dobře...

Pavlína Filipovská a Karel Štědrý zazpívali zejména "klasické" hity ze Semaforu, tedy z doby před zhruba padesáti lety. Mnohé z nich si diváci pobrukovali s nimi.

Umělečtí kolegové, kteří spolupracují už 52 let, strávili v Lanškrouně celý den. Brněnský štáb pořadu Uchem jehly s nimi totiž na faře natáčel dva díly pořadu, které budou uvedeny po letní přestávce, v níž se opakují již odvysílané úspěšné díly.

před natáčením

Z.Czendlik s K.Štědrým

v restauraci U Pastýře

Z.Czendlik s P.Filipovskou

Pavlína Filipovská darovala moderátorovi pořadu a hostiteli Zbigniewu Czendlikovi svou knihu Bylo, nebylo.

Karel Štědrý mimo jiné vyprávěl, že právě Pavlínu požádal o předmluvu do své knihy vzpomínek, kterou nazval Z mého života. Protože to bylo to na poslední chvíli, na konci předmluvy slíbila, že až si knížku skutečně přečte, napíše "jak to doopravdy bylo". A právě tato slova se stala názvem písničkového pořadu, jímž oba umělci nyní dělají radost publiku.

na farní zahradě

Štědrý a Filipovská

Karel Štědrý

Štědrý a Filipovská

diváci

Na závěr pátečního lanškrounského koncertu byly slosovány vstupenky. Tři divačky si odnesly lahve vína nebo skleničky, možná ještě víc je ale potěšila osobní gratulace Pavlíny Filipovské a Karla Štědrého.

předání výhry

Nejbližší koncert se na farní zahradě koná v pátek 20. července, kdy se představí skupina Ampér Hard & Heavy.

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Věř lidem a oni budou věřit tobě, přistupuj k nim, jako by byli velcí, a oni vyrostou.
Ralph Waldo Emerson