Jeden bohatý muž zemře, přijde do nebe a ptá se, zda se může vrátit na zem pro něco, co tam zapomněl. Jeho přání je výjimečně vyhověno. Po návratu na zem začne sbírat všechno zlato za život získal. Naskládal si zlaté cihly na krosnu a vrátil se do nebe. U vstupní brány se ho anděl ptá, pro co se na zem vracel a on mu pyšně ukazuje své zlato. Anděl odpovídá: Ale proč sem do nebe nosíš tyhle dlažební kostky? (Bible Zj 21,21: A náměstí toho města je z ryzího zlata jako z průzračného křišťálu.)

Týdeník Televize představil Zbigniewa Czendlika

Týdeník Televize nedávno otiskl článek o lanškrounském děkanovi Zbigniewu Czendlikovi.

Píše se zde např.: "V ateistickém Česku se stal známou osobností polský kněz. Vystupuje civilně, je sympaťák, a pokud hovoří o Bohu, nemluví ve frázích, čímž je mnohým srozumitelný.Zásadní pro jeho popularitu byl zlomový rok 1998, kdy požádal manažera Lucie Bílé, aby zazpívala v jím renovovaném kostele v Lanškrouně. Lucie nabídku přijala a jejich setkání bylo začátkem velkého přátelství. Časem se stal páter Czendlik známým, což mu pomáhá uskutečňovat mnohé sociální projekty."

Plné znění najdete na odkazu: http://www.televize.cz/clanky/zbigniew-jan-czendlik-hostuji-tu-jako-fotbalista-16882

Pro ty, kteří se narodili do ateismu, je to víra jako každá jiná.
Gabriel Laub