Přijde Matka Tereza k nebeské bráně. Zatluče. Za chvíli se otevře okýnko a vykoukne svatý Petr.
"Aha, to jsi ty, tak pojď dál, zrovna je čas večeře." A tak Matka Tereza dostane párek s hořčicí, poděkuje a jde spát.
Je ráno, snídaně, opět párek s hořčicí. Oběd, párek s hořčicí.Večeře, párek s hořčicí.
To už bylo M.Tereze divné, a tak říká:
"Víš, Petře, já jsem skromná a je mi jedno, co jím.
Ale řekni mi, proč je pořád jen párek s hořčicí?"
A svatý Petr říká:
"A viděla jsi tu někoho kromě nás? A pro dva se přeci nevyplatí vařit.

Kardinál pověřil lanškrounského faráře duchovní péčí o naše olympioniky

olympijské kruhy

Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka pověřil děkana Zbigniewa Czendlika na základě usnesení Stálé rady České biskupské konference duchovní péčí o české olympioniky.

Zbigniew Czendlik v Londýně bude od 27. července do 2. srpna. Na úvod pobytu je pozván do Českého domu, který otevře prezident České republiky Václav Klaus. Během úvodního odpoledne proběhne např. slavnostní projekce filmu Věra 68 nebo vystoupení skupin Charlie Straight a Toxique. Večer pak účastníci zhlédnou přímý přenos slavnostního zahájení Her XXX. olympiády v Londýně.

Pověření Z.Czendlika u nás neobvyklým úkolem zaujalo média. Přečtěte si např. http://magazin.e15.cz/sport/olympioniky-doprovodi-lanskrounsky-farar-czendlik-833981

Pověření od kardinála Duky:

pověření

Kdo není milován, je sám i uprostřed davu.
George Sandová