Kardinál pověřil lanškrounského faráře duchovní péčí o naše olympioniky

olympijské kruhy

Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka pověřil děkana Zbigniewa Czendlika na základě usnesení Stálé rady České biskupské konference duchovní péčí o české olympioniky.

Zbigniew Czendlik v Londýně bude od 27. července do 2. srpna. Na úvod pobytu je pozván do Českého domu, který otevře prezident České republiky Václav Klaus. Během úvodního odpoledne proběhne např. slavnostní projekce filmu Věra 68 nebo vystoupení skupin Charlie Straight a Toxique. Večer pak účastníci zhlédnou přímý přenos slavnostního zahájení Her XXX. olympiády v Londýně.

Pověření Z.Czendlika u nás neobvyklým úkolem zaujalo média. Přečtěte si např. http://magazin.e15.cz/sport/olympioniky-doprovodi-lanskrounsky-farar-czendlik-833981

Pověření od kardinála Duky:

pověření

Čím větší je pravda, z tím větší výšky je třeba na ni hledět, abys ji uchopil.
Antoine de Saint Exupery