Hospodin prochází starým Orientem a hledá někoho, kdo by ho přijal. Přichází do Egypta k faraónovi. "Faraóne, já jsem Hospodin, Bůh celé země. Chceš mě přijmout?" Faraón si mne bradu a říká: "To půjde těžko. Bohem jsem v Egyptě já! Nemohu tě přijmout." Hospodin prochází zemí dál, až přijde do Babylónu. Přijde k babylónskému králi a nabízí se mu: "Nechceš mě přijmout za svého Boha?" I babylónský král říká: "Víš, to bude těžké. My už tady máme toho Marduka. To by byly zase nějaké novoty..." Tak prochází Hospodin zemí dál, až potká Mojžíše. "Mojžíši, nechceš mě přijmout za svého Boha?" Mojžíš říká: "No, koneckonců proč ne. Ale co mi za to dáš?" "Dám ti přikázání." Mojžíš se zamyslí a říká: "A co za něj budeš chtít?" "Nic." "Nic? Tak to mi jich dej deset!"

Kardinál pověřil lanškrounského faráře duchovní péčí o naše olympioniky

olympijské kruhy

Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka pověřil děkana Zbigniewa Czendlika na základě usnesení Stálé rady České biskupské konference duchovní péčí o české olympioniky.

Zbigniew Czendlik v Londýně bude od 27. července do 2. srpna. Na úvod pobytu je pozván do Českého domu, který otevře prezident České republiky Václav Klaus. Během úvodního odpoledne proběhne např. slavnostní projekce filmu Věra 68 nebo vystoupení skupin Charlie Straight a Toxique. Večer pak účastníci zhlédnou přímý přenos slavnostního zahájení Her XXX. olympiády v Londýně.

Pověření Z.Czendlika u nás neobvyklým úkolem zaujalo média. Přečtěte si např. http://magazin.e15.cz/sport/olympioniky-doprovodi-lanskrounsky-farar-czendlik-833981

Pověření od kardinála Duky:

pověření

ؘekni někomu, že na nebi je 97 830 124 656 998 hvězd, a uvěří ti. Napiš ale "Pozor! Čerstvě natřeno!" - sáhne si.
Julian Tuwim