Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

163.jpg
74.jpg
145.jpg

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

Vyjádření k pověření duchovní péčí o olympioniky

To, že mne pan kardinál Dominik Duka pověřil duchovní péčí o české olympioniky, se po zveřejnění, které proběhlo s mým souhlasem, setkalo s mimořádným zájmem médií.

A jak to v takových případech obvykle bývá, vyvolalo to i širokou veřejnou diskuzi. V té padlo mnoho otázek, na které bych rád odpověděl.

Pověření jsem dostal od předsedy České biskupské konference. Má to být zároveň zpráva pro olympioniky, že pokud by z jakýchkoliv důvodů duchovní podporu potřebovali, můžou se na konkrétní osobu (v tomto případě na mne) obrátit a že je jim k dispozici.

Tuto nabídku jsem s potěšením přijal a budu rád, pokud pro někoho ze sportovců bude moje podpora přínosem.

Na základě tohoto pověření bych rád navázal spolupráci s Českým olympijským výborem a nabídnul mu bližší spolupráci, která, jak se píše v pověření, by přispěla k tomu, že čeští sportovci budou „…prezentovat myšlenku sportovních výkonů postavených na zásadách čestného jednání, korektnosti a internacionality“.

Omlouvám se zároveň panu předsedovi Českého olympijského výboru Milanu Jiráskovi, že musel v souvislosti s mojí osobou čelit náporu různých otázek týkajících se onoho jmenování a neměl k tomu dostatečné informace.

Pravdou je, že jako mnoho osobností veřejného a společenského života jsem i já obdržel pozvánku na otevření Českého domu v Londýně. Moc si toho vážím, i když ji nebudu moci využít, protože do Londýna přilétám o pár hodin později.

A nakonec zmíním to, co mnohé zajímá asi nejvíce! Cestu do Londýna si platím sám a pobyt mi částečně budou hradit sponzoři. Žádní daňoví poplatníci ani olympijský výbor mi na cestu nepřispívají! Takže jedu na olympiádu jako soukromá osoba.

Zbigniew Czendlik

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Když jsem zůstával mimo církev a díval se dovnitř, nacházel jsem mnohé, co jsem mohl kritizovat. Jakmile jsem však do církve vstoupil naplno, uvědomil jsem si, jak obtížné je udržovat něco, co by se podobalo novozákonní vizi církve. Teď, když k neúspěchům církve sám přispívám, mám pro ně mnohem větší pochopení.
Philip Yancey, z knihy: Proč se obtěžovat s církví?