Katolík, presbyterián a baptista sedí v rybářském člunu a chytají ryby. Katolíkovi dojdu červi tak se rozhodne že si dojde na břeh pro zásoby. Vystoupí teda z člunu a po vodě přejde na břeh a pak se vrátí jdouce po vodě. Baptistovi můžou oči vypadnut a říká si: "Ten ale musí mít silnou víru že dokáže jít po vodě". Za chvilku to ještě udělá presbyterián, opět jde po vodě. Baptista nemůže uvěřit svým očím a celý nesvůj zjišťuje, že i jemu za chvilku dojde návnada a bude muset na břeh. Hodnu chvíli se celý nervózní přesvědčuje že i on má přece silnou víru jako katolík a presbyterián a tak se nakonec přece jen odváží a vystoupí z člunu. Okamžitě však zmizne pod hladinou... Katolík se otočí na presbyteriána a říká: "Zdá se, že bratr neví, kde jsou ve vodě kameny..."

Farní zahradou zněl metal

Ampér

Hlasitěji než bývá na koncertech lanškrounského Kulturního léta na farní zahradě obvyklé, o sobě dávala v pátek 20. července vědět metalová skupina Ampér, která letos slaví 30. výročí od svého založení.

Její vystoupení přilákalo zejména ty, které tato hudba provázela jejich mládím. Z Lanškrouna jich moc nebylo, ale našli se i tací, kteří přijeli třeba z Pardubic nebo z Olomouce.

V chladném podvečeru využili diváci spíše možnost posedět pod střechou restaurace U Pastýře, ale později si někteří s chutí zatančili na trávníku před pódiem.

fziii00618f

tanec

Na závěr Zbigniew Czendlik, moderátor Karel Pokorný a zástupce kapely vylosovali majitele tří vstupenek, kteří si odnesli láhev vína nebo sadu skleniček.

losování

slosování

V pátek 27. července se opět změní žánr, přijede Jožka Šmukař s cimbálovou muzikou.

Když dáváš, nic neztrácíš. To, co máš, se tím naopak rozmnožuje.
Antoine de Saint Exupery