Z totality: Je poledne, v městské restauraci sedí místní straničtí funkcionáři a pozorují vesnického sedláka v holínkách, jak si objednává jídlo. Když mu ho přinesou, obřadně se pokřižuje a pustí do jídla. "Pojďte, uděláme si z něj srandu." Tak jo.
Přisednou k němu a předseda se ptá:
"Otče, to se před jídlem vždycky přežehnáte?" "Ano, vždycky."
"A tak to dělají u vás ve vesnici všichni?" Sedlák spolkne sousto a řekne:
"Jasně, všichni." To už se nedá vydržet, tak naléhají: "To není možné. Vážně všichni?"
Sedlák se zamyslí a pak říká: "Máte pravdu, všichni ne. Vůl a prase, ti přijdou ke korytu a hned žerou bez modlení."

Farní zahradou zněl metal

Ampér

Hlasitěji než bývá na koncertech lanškrounského Kulturního léta na farní zahradě obvyklé, o sobě dávala v pátek 20. července vědět metalová skupina Ampér, která letos slaví 30. výročí od svého založení.

Její vystoupení přilákalo zejména ty, které tato hudba provázela jejich mládím. Z Lanškrouna jich moc nebylo, ale našli se i tací, kteří přijeli třeba z Pardubic nebo z Olomouce.

V chladném podvečeru využili diváci spíše možnost posedět pod střechou restaurace U Pastýře, ale později si někteří s chutí zatančili na trávníku před pódiem.

fziii00618f

tanec

Na závěr Zbigniew Czendlik, moderátor Karel Pokorný a zástupce kapely vylosovali majitele tří vstupenek, kteří si odnesli láhev vína nebo sadu skleniček.

losování

slosování

V pátek 27. července se opět změní žánr, přijede Jožka Šmukař s cimbálovou muzikou.

Nesmíš patřit k těm, kteří žádají znamení. Tvůj život musí být znamením, že Bůh je živý.
Joseph Leppich