Co se píše o "londýnské misi" faráře Czendlika

OH

Z internetu:

"Do olympijského Českého domu na londýnské Upper street přijel nejznámější český farář polského původu Zbigniew Czendlik. Chce tu duchovně podpořit české olympioniky a bude jim i osobně fandit. Zajímá ho hlavně atletika.

"Byl jsem pověřen kardinálem Dukou, abych duchovně pečoval o naše olympioniky v Londýně," svěřil se Czendlik, který mimo jiné kdysi oddával i Lucii Bílou.

"Jsem tu hlavně proto, abych co nejhlouběji pohřbil případné neúspěchy. A samozřejmě budou-li naši šampioni potřebovat, jsem připraven jim takzvaně vyčistit hlavu," dodal farář, který už byl dokonce požádán, aby vykonal na jednom z londýnských hotelů soukromou mši...."

Plné znění článku najdete na http://revue.idnes.cz/farar-czendlik-zbigniew-navsticil-cesky-dum-na-olympiade-pex-/lidicky.aspx?c=A120730_094555_lidicky_nh

I kdybych nevěděla, kdy přesně skončí devět měsíců těhotenství, radovala bych se z každého okamžiku, protože bych věděla, že zrození dítěte, které žije pod mým srdcem, je podivuhodná věc a já mám při tom možnost spolupracovat s Bohem na uskutečnění zázraku.
Erma Bombecková