Protrhne se hráz a voda rychle zaplavuje přilehlou vesničku. Všichni už jsou pryč, jenom farář stojí na věži kostela a modlí se. Přijede k němu člun požárníků: Pojďte otče, odvezeme vás. Ne, já tady zůstanu, Ježíš mě zachrání. Člun tedy odjede. Voda už dosahuje až nahoru na věž, tam stojí farář, drží se kříže a modlí se. Přijede k němu loď domobrany: Pojďte otče, odvezeme vás. Ne, já tady zůstanu, Ježíš mě zachrání. Loď odjede. Vesnice je už skoro celá zatopená, z vody kouká jen farářova hlava. Přiletí helikoptéra: Pojďte otče, hodíme vám lano. Ne, já tady zůstanu, Ježíš mě zachrání. Helikoptéra odletí a farář se utopí. Potom v nebi potká Ježíše a ptá se ho: Proč jsi mě nezachránil?? Co bys ještě chtěl, vždyť jsem ti poslal dvě lodě a helikoptéru.

Co se píše o "londýnské misi" faráře Czendlika

OH

Z internetu:

"Do olympijského Českého domu na londýnské Upper street přijel nejznámější český farář polského původu Zbigniew Czendlik. Chce tu duchovně podpořit české olympioniky a bude jim i osobně fandit. Zajímá ho hlavně atletika.

"Byl jsem pověřen kardinálem Dukou, abych duchovně pečoval o naše olympioniky v Londýně," svěřil se Czendlik, který mimo jiné kdysi oddával i Lucii Bílou.

"Jsem tu hlavně proto, abych co nejhlouběji pohřbil případné neúspěchy. A samozřejmě budou-li naši šampioni potřebovat, jsem připraven jim takzvaně vyčistit hlavu," dodal farář, který už byl dokonce požádán, aby vykonal na jednom z londýnských hotelů soukromou mši...."

Plné znění článku najdete na http://revue.idnes.cz/farar-czendlik-zbigniew-navsticil-cesky-dum-na-olympiade-pex-/lidicky.aspx?c=A120730_094555_lidicky_nh

Jestliže nějaké dítě neroste, nezůstane dítětem, ale stává se z něj zakrnělý člověk. A jestliže začátečník nepostupuje a nestane se pokročilým (skrze druhé obrácení), pak nezůstává začátečníkem, ale je z něj zakrnělý křesťan.
Sv. Kateřina Sienská