Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

233.jpg
291.jpg
140.jpg

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

Olympijský Londýn

Londýn

Rád bych se s vámi podělil o zážitky a fotografie z olympiády.

Do Londýna jsem dorazil 27.7.  Byl jsem tam poprvé, takže jsem byl rád, že jsem měl prostor se aspoň letmo podívat i mimo sportoviště.

Nejdřív jsem se ale hned po ubytování v jednom z londýnských hotelů přesunul do Českého domu, kde jsem se spoustou fanoušků sledoval zahájení, které bylo pro mne naprosto ohromující.

Český dům

S Charlie Straight před instalací Davida Černého

V dalších dnech jsem navštěvoval plážový volejbal, klasický šestkový volejbal nebo tenis. Hlavně jsem se ale soustřeďoval na navazování kontaktu s lidmi, kteří ve sportu a konkrétně v olympijském výboru pracují, a snažil jsem se sondovat jejich vztah k mému poslání. Musím říct, že ve většině případů to bylo vítané.

Londýn olympijský

OH

OH

OH

OH

OH

OH

OH

Pochopitelně jsem se potkal s některými sportovci, např. se Štepánkou Hilgertovou nebo Lenkou Maruškovou. S těmi jsem měl možnost si déle povídat. S dalšími jsem se aspoň pozdravil. Mnoho z nich vůbec o mém pověření nevědělo, což je pochopitelné, protože to jmenování přišlo těsně před olympiádou, kdy se sportovci soustřeďovali na svůj trénink a nesledovali, co se děje kolem. Velmi zajímavá byla setkání s Květoslavou Peckovou nebo Helenou Sukovou.

OH

Z Londýna

Z Londýna

Z Londýna

Ve čtvrtek 2.8. jsem se vrátil, a musím říct, že jsem moc rád zpět. Ty nekonečné davy sportovních fanoušků, dlouhé cestování z jednoho konce Londýna na druhý i večerní společenská setkání mne poměrně moc unavily :-).

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Kdo ničemu nevěří, tomu taky nic nevěřím.
Jan Neruda