Po důkladné prohlídce pravil gynekolog: "Tak, milá paní, až se dnes vrátí Váš manžel domů..." "Nejsem vdaná," přeruší ho pacientka. "No tak až se setkáte s Vaším snoubencem..." "Nejsem zasnoubena." "Tak tedy řekněte svému příteli, že..." "Nemám a nikdy jsem neměla žádného přítele..." Na to se lékař zamyslel, poodešel k oknu a dlouho se mlčky díval ven na oblohu. "Pane doktore, proč vyhlížíte tak dlouho z okna?" neudržela pacientka svou zvědavost. "Protože naposledy, když se stalo něco podobného, tak vyšla hvězda na východě..."

Olympijský Londýn

Londýn

Rád bych se s vámi podělil o zážitky a fotografie z olympiády.

Do Londýna jsem dorazil 27.7.  Byl jsem tam poprvé, takže jsem byl rád, že jsem měl prostor se aspoň letmo podívat i mimo sportoviště.

Nejdřív jsem se ale hned po ubytování v jednom z londýnských hotelů přesunul do Českého domu, kde jsem se spoustou fanoušků sledoval zahájení, které bylo pro mne naprosto ohromující.

Český dům

S Charlie Straight před instalací Davida Černého

V dalších dnech jsem navštěvoval plážový volejbal, klasický šestkový volejbal nebo tenis. Hlavně jsem se ale soustřeďoval na navazování kontaktu s lidmi, kteří ve sportu a konkrétně v olympijském výboru pracují, a snažil jsem se sondovat jejich vztah k mému poslání. Musím říct, že ve většině případů to bylo vítané.

Londýn olympijský

OH

Pochopitelně jsem se potkal s některými sportovci, např. se Štepánkou Hilgertovou nebo Lenkou Maruškovou. S těmi jsem měl možnost si déle povídat. S dalšími jsem se aspoň pozdravil. Mnoho z nich vůbec o mém pověření nevědělo, což je pochopitelné, protože to jmenování přišlo těsně před olympiádou, kdy se sportovci soustřeďovali na svůj trénink a nesledovali, co se děje kolem. Velmi zajímavá byla setkání s Květoslavou Peckovou nebo Helenou Sukovou.

OH

Z Londýna

Ve čtvrtek 2.8. jsem se vrátil, a musím říct, že jsem moc rád zpět. Ty nekonečné davy sportovních fanoušků, dlouhé cestování z jednoho konce Londýna na druhý i večerní společenská setkání mne poměrně moc unavily :-).

Kdyby Bůh neexistoval, museli bychom si ho vymyslet.
Voltaire