Vloupe se v noci zloděj do domu, vleze do chodby a slyší varovný hlas:
"Ježíš tě vidí !"
Zloděj se rozhlídne, ale nikoho nevidí, tak se opatrně pohybuje dál. Dojde do kuchyně a tajemný hlas se znovu ozve:
"Ježíš tě vidí!"
Zloděj pořád nikoho nevidí, v baráku tma a krom toho hlasu úplné ticho, tak jde dál do obýváku a tam sedí na bidýlku papoušek. Zloděj se začne smát:
"Hehe, tak to je dobrý... to sem se teda vyděsil... ty a Ježíš... Kterej blbec tě pojmenoval Ježíš ?!?"
"Ale ne... mně pojmenoval Jidáš. Ježíš je ten pitbull za tebou."

Czeltic na farní zahradě opět nadchl publikum

Czeltic

V pátek 3. srpna večer nebylo možné na lanškrounské farní zahradě  najít volnou židli. Po roce a pár dnech se sem totiž v rámci kulturního léta vrátila skupina Czeltic, jejíž vystoupení loni publikum nadchlo.

Ani letos Czeltic nezklamal, byť počasí prý mělo velmi neblahý vliv na stav skotských dud, takže Václav Rout svá dudácká vystoupení musel trochu omezit.

Střídaly se písničky skotské, irské i bretaňské, Václav Rout předvedl dudácký pochod a také vyučoval tanec. Letos se našly jen 4 odvážné páry, a to ještě musel místní ostýchavost "protrhnout" divák, který přijel prý ze Třebové... Přesto měla výuka nakonec velký úspěch, a to nejen u přímých účastníků, ale i u diváků.

Czeltic

Václav Rout

diváci

moderátor Karel Pokorný

výuka tance

Václav Rout učí tanec

tanec s Czelticem

tanec

dudácký pochod

V pátek 10. srpna přijede v rámci Kulturního léta na farní zahradě do Lanškrouna Ivan Mládek.

Jen blázen si láme zuby na minulosti, neboť je skončená a pevná jako balvan žuly. Přijmi tento den, jak ti je dán, a nepotýkej se s tím, co nelze napravit. Co nelze napravit, nemá význam, a takové je vše, co minulo.
Antoine de Saint Exupery