Muž a žena se srazí v autech. Bouračka je ošklivá. Obe jejich auta jsou úplně na maděru, ale ani jednomu z nich se nic nestalo... Když se vysoukali z aut, povídá žena muži: "Tak vy jste muž, to je zajímavé. Já jsem žena. Hmm, podívejte na naše auta! Nic z nich nezbylo, ale my jsme zranění nebyli. To musí být znamení od Boha. Měli jsme se setkat, stát se přáteli a žít spolu až do smrti. Muž přitakal: "To jo, to muselo být určitě znamení od Boha!" Žena pokračovala: "A podívejte se na tohle, další zázrak. Moje auto je totálně na mraky, ale tahle láhev vína je naprosto v pořádku. Bůh si určitě přeje, aby jsme toto víno vypili a oslavili tím naše štěstí." Potom podala láhev muži. Ten souhlasně přikývl, otevřel láhev a polovinu vypil. Pak ji podal zpět žene. Ta vzala láhev, zavřela ji a vrátila muži do rukou. Ten se jí zeptal: "Vy nebudete?" Načež mu odpověděla: "Ne. Jen počkám na policii."

Atletický stadion se otevřel veřejnosti

atletický stadion

V Lanškrouně byl k 30. červnu 2012 s významnou finanční dotací z EU (ROP Severovýchod) dokončen lehkoatletický stadion, který ponese jméno místního rodáka a čestného občana, olympijského vítěze v desetiboji Romana Šebrleho.

Slavnostní otevření se plánuje na začátek září, v době pochodu Lanškrounská kopa. Ale sloužit začal už teď o prázdninách.

Své brány poprvé otevřel v poledne 1. srpna.

Atletický stadion

Prvními sportovci, kteří si stadion vyzkoušeli, byli fotbaloví elévové. Uprostřed atletického tartanového oválu je totiž umístěno fotbalové hřiště s umělou trávou.

atletický stadion

Na tribunu se přišli podívat nejen jejich rodiče a kamarádi, ale třeba i paní starostka...

tribuna

na tribuně

informace o provozu

Informace o plánovaném provozu sdělil všem přítomným jednatel technických služeb, které toto sportoviště pro město provozují. Stadion bude otevřen od dubna do října od 8 do 20 hodin, přes zimu od 8 do 16 hodin. Atletiku je zde možné trénovat bezplatně, za pronájem fotbalové plochy se bude platit 550 Kč za hodinu.

Na tribuně jsou k dipozici WC, a to i pro invalidy. Ale šatny zde bohužel zatím chybí, protože jejich výstavba byla z finančních důvodů naplánována až ve druhé etapě. Měly by být ve svahu přiléhajícím k sousednímu zimnímu stadionu - hale, která je pojmenována po dalším významném sportovci a čestném občanovi Lanškrouna, hokejistovi Bohumilu (Božovi) Modrém.

Kněz je něco tak nesmírného, že kdyby to on sám pochopil, zemřel by.
Sv. Jan Maria Vianney