Tři teologové – konzervativní, liberální a charismatik – sedí na loďce uprostřed rybníka a disputují. Pochvíli jim dojde víno. Nu což, konzervativec pokrčí rameny, vezme džbánek a vydá se po hladině na souš. Za chvíli se stejnou cestou vrací s plným džbánkem.
Teologové disputují, disputují, a opět jim dojde víno. Charismatik tedy vztáhné ruce k nebesům, zahlaholí modlitbu, vstoupí na hladinu a přejde na souš. Za chvíli se opět stejnou cestou vrátí s vínem.
Po další disputaci opět dojde víno. Liberál odevzdaně uchopí džbánek a vstoupí na hladinu. Okamžitě jde pod vodu.
Kolegové jej vytáhnou a křísí. Konzervativec se podívá na charismatika a zeptá se: „Tys mu neřekl, kde jsou ve vodě ty kůly?“
Charismatik se podiví: „Kůly?“

Atletický stadion se otevřel veřejnosti

atletický stadion

V Lanškrouně byl k 30. červnu 2012 s významnou finanční dotací z EU (ROP Severovýchod) dokončen lehkoatletický stadion, který ponese jméno místního rodáka a čestného občana, olympijského vítěze v desetiboji Romana Šebrleho.

Slavnostní otevření se plánuje na začátek září, v době pochodu Lanškrounská kopa. Ale sloužit začal už teď o prázdninách.

Své brány poprvé otevřel v poledne 1. srpna.

Atletický stadion

Prvními sportovci, kteří si stadion vyzkoušeli, byli fotbaloví elévové. Uprostřed atletického tartanového oválu je totiž umístěno fotbalové hřiště s umělou trávou.

atletický stadion

Na tribunu se přišli podívat nejen jejich rodiče a kamarádi, ale třeba i paní starostka...

tribuna

na tribuně

informace o provozu

Informace o plánovaném provozu sdělil všem přítomným jednatel technických služeb, které toto sportoviště pro město provozují. Stadion bude otevřen od dubna do října od 8 do 20 hodin, přes zimu od 8 do 16 hodin. Atletiku je zde možné trénovat bezplatně, za pronájem fotbalové plochy se bude platit 550 Kč za hodinu.

Na tribuně jsou k dipozici WC, a to i pro invalidy. Ale šatny zde bohužel zatím chybí, protože jejich výstavba byla z finančních důvodů naplánována až ve druhé etapě. Měly by být ve svahu přiléhajícím k sousednímu zimnímu stadionu - hale, která je pojmenována po dalším významném sportovci a čestném občanovi Lanškrouna, hokejistovi Bohumilu (Božovi) Modrém.

Bůh nestvořil ženu z mužovy paty, aby mu byla otrokyní,
ani z jeho hlavy, aby mu vládla,
nýbrž ze žebra, aby byla jeho srdci blízká.

Talmud