Děda přijde ke zpovědi a přiznává se:
- Pane faráři, zhřešil jsem. Přes válku jsem schovával na půdě jednoho Žida.
- Ale, synu, to není hřích, pomoci člověku, ať už je jakékoliv víry.
- Pane faráři, ale já jsem od něho žádal za každý den 20 korun.
- Nóó... to už také pěkné nebylo, ale to není velký hřích.
- To se mi ulevilo, pane faráři. A neměl bych mu už říci, že válka skončila?

Hasičský prapor dostane požehnání

V sobotu 11. srpna představí Sbor dobrovolných hasičů v Dolním Třešňovci svůj prapor. Program začíná v 13 hodin, v 13.30 se vydá slavnostní průvod od zbrojnice na hřiště TJ Sokol. Tam v rámci oficiálního programu praporu požehnají p. Zbigniew Czendlik a p. Daniel Tomeš, kmotrou praporu bude starostka Lanškrouna Stanislava Švarcová.

V následujícím programu zahraje Čermenka, vystoupí taneční skupina seniorek z blízké Dolní Čermné Dolce baby, své dovednosti předvedou mladí hasiči, bude vystavena historická i současná hasičská technika a modely dětí z DDM Lanškroun. Děti se mohou těšit  na jízdu na ponících a kolotoče.

Další informace najdete na stránkách města Lanškroun: http://www.lanskroun.eu/cz/mesto/kalendar-akci/pozvanky/dolni-tresnovec-%E2%80%93-hasici-budou-svetit-prapor/

Nesmíš patřit k těm, kteří žádají znamení. Tvůj život musí být znamením, že Bůh je živý.
Joseph Leppich