Tři teologové – konzervativní, liberální a charismatik – sedí na loďce uprostřed rybníka a disputují. Pochvíli jim dojde víno. Nu což, konzervativec pokrčí rameny, vezme džbánek a vydá se po hladině na souš. Za chvíli se stejnou cestou vrací s plným džbánkem.
Teologové disputují, disputují, a opět jim dojde víno. Charismatik tedy vztáhné ruce k nebesům, zahlaholí modlitbu, vstoupí na hladinu a přejde na souš. Za chvíli se opět stejnou cestou vrátí s vínem.
Po další disputaci opět dojde víno. Liberál odevzdaně uchopí džbánek a vstoupí na hladinu. Okamžitě jde pod vodu.
Kolegové jej vytáhnou a křísí. Konzervativec se podívá na charismatika a zeptá se: „Tys mu neřekl, kde jsou ve vodě ty kůly?“
Charismatik se podiví: „Kůly?“

Hasičský prapor dostane požehnání

V sobotu 11. srpna představí Sbor dobrovolných hasičů v Dolním Třešňovci svůj prapor. Program začíná v 13 hodin, v 13.30 se vydá slavnostní průvod od zbrojnice na hřiště TJ Sokol. Tam v rámci oficiálního programu praporu požehnají p. Zbigniew Czendlik a p. Daniel Tomeš, kmotrou praporu bude starostka Lanškrouna Stanislava Švarcová.

V následujícím programu zahraje Čermenka, vystoupí taneční skupina seniorek z blízké Dolní Čermné Dolce baby, své dovednosti předvedou mladí hasiči, bude vystavena historická i současná hasičská technika a modely dětí z DDM Lanškroun. Děti se mohou těšit  na jízdu na ponících a kolotoče.

Další informace najdete na stránkách města Lanškroun: http://www.lanskroun.eu/cz/mesto/kalendar-akci/pozvanky/dolni-tresnovec-%E2%80%93-hasici-budou-svetit-prapor/

Abych vešel v Boha, potřebuji se vysvléci ze sebe sama.
Antoine de Saint Exupery