Na faru přišla rázná dáma a hned: "Pane faráři, musíte nás rozvést!"
"Cože?" nechápal kněz.
"No rozvést, my už to spolu nevydržíme!" vysvětlovala rázná dáma.
"Aha," chytal půdu pod nohama kněz, "ale to přece nejde, manželství je nerozlučitelné, však jste si to slíbili, dokud vás smrt nerozdělí."
"Jaképak slíbili neslíbili, když jste nás sezdal, musíte nás i rozvést. A vůbec, my si to klidně zaplatíme!" trvala na svém dáma.
"Hm..." zamyslel se kněz, "no, přijďte zítra, ono to nejde tak nahonem, na svatbu jste se přece také připravovali, pěkně se oblečte, nějak to zkusíme."
Dáma spokojeně odešla domů a druhého dne připlula na faru v róbě a v doprovodu okravatovaného manžela. Kněz je přivítal, vzal kropáč, rozmáchl se... a bim dámu po hlavě! A bim pána! A znova dámu, a znova pána...
"Co to děláte?!" vzpamatovala se po chvíli ze šoku dáma.
"No vždyť jsem říkal - dokud vás smrt nerozdělí..."

Ivan Mládek a jeho hosté opravdu pobavili

FZ600850uv

V pátek 10. srpna přijel na farní zahradu Ivan Mládek se svými hosty.

Tváře známé z televize a oblíbené, notoricky známé písničky staré většinou několik desítek let - to byl mix, který spolehlivě zabral na lanškrounské diváky.

Bavili se i při vyprávěních, pohádce o ježibabě (v polštině) nebo při "znalostní soutěži Milionář".

Atmosféru si můžete prohlédnout  na fotografiích.

Ivan Mládek a jeho hosté

Ivan Mládek

diváci

Libuna

Pitkin vypravuje

Ivan Mládek s Lenkou Šindelářovou

Lenka Šindelářová v akci

Ivan Mládek s Lenkou Plačkovou

Milionář

Lenka Šindelářová při závěrečném úklidu

Na závěr opět potěšilo losování vstupenek; tentokrát byla přidána ještě jedna cena - konzumace v restauraci U Pastýře v hodnotě 400 Kč.

V pátek 17.8. se v rámci Kulturního léta na farní zahradě představí lanškrounská skupina Fofr.

Milióny lidí touží po nesmrtelnosti, a přitom nevědí co mají dělat, když v neděli odpoledne prší.
Susan Ertz