Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

179.jpg
73.jpg
180.jpg

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

Slavnostní žehnání hasičského praporu

Czendlik a Borovský

Sbor dobrovolných hasičů, který v Dolním Třešňovci působí už 132 let, se už může pyšnit prvním praporem ve své historii. V sobotu 11. srpna proběhlo jeho požehnání, na které byli pozváni hned dva faráři - katolický Zbigniew Czendlik a evangelický Daniel Tomeš.

Slavnosti byly přítomny hasičské delegace a funkcionáři, senátor Petr Šilar a starostka Lanškrouna (jehož administrativní součástí Dolní Třešňovec je) Stanislava Švarcová, která se stala kmotrou praporu.

Slavnostní průvod prošel obcí od hasičské zbrojnice na na hřiště místní tělovýchovné jednoty, hosté se vezli kočárem.

průvod obcí

faráři a senátor

nástup na hřišti

prapor a hosté

diváky byli i nejmladší hasiči

Zbigniew Czendlik, vlevo jednatel Borovský

prapor se svou kmotrou - paní starostkou

slavnost žehnání

prapor s kmotrou

žehnání

Děkan Zbigniew Czendlik novému praporu požehnal a pronesl tuto modlitbu: "Náš Bože, stvořil jsi svět a podivuhodně jsi ho uspořádal. Oheň dává světlo a teplo, může však být smrtelným nebezpečím pro člověka a přírodu. Prosíme, Pane náš Bože, sešli své požehnání na všechny hasiče, kteří slouží svým bližním a chrání jejich majetek před zhoubnými požáry. Vzdal od nás každé neštěstí  a dej, ať jsme všichni připraveni k pomoci a službě svému bližnímu. Bože, v tobě má původ každé pravé společenství. Požehnej všem, které spojuje toto znamení, tento prapor, aby byli nositeli jednoty, vzájemné pomoci a pokoje, ať jejich práce a snahy upevňují ty hodnoty, které jsou ve shodě s tvou vůlí a s evangeliem tvého syna Ježíše Krista. Amen."

Jak řekl jednatel SDH Dolní Třešňovec Jan Borovský, poděkování patří všem, kteří na pořízení praporu finančně přispěli.

S novým praporem se vyfotografoval i místní "hasičský potěr". 

nejmladší hasiči

Slavnost pokračovala bohatým programem.

Foto: Petr Čada, asistent senátora

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Tak často slyšíme, jak lidé říkají: »Zlé časy, svízelná doba.« Žijme dobře, pak bude i naše doba dobrá. My jsme ta doba. Jací jsme my, taková je doba.
Sv. Augustin