Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

162.jpg
125.jpg
225.jpg

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

Fofr na farní zahradě

FOFR

Lanškrounská bluegrassová skupina Fofr, která existuje už 19 let (poprvé veřejně vystoupila na Kopě v září roku 1993), potěšila nejen své místní příznivce v pátek 17. srpna koncertem v rámci Kulturního léta na farní zahradě 2012.

Čtveřice, která hraje ve složení Milan Sychra - banjo, Petr Veselý - mandolína (a průvodní slovo), Aleš Přibyl - kytara, zpěv a Hostimil Tomášek - zpěv a basová kytara, dala i při tomto koncertu přednost především vlastní tvorbě.

Pokud litujete, že jste páteční koncert Fofru v Lanškrouně nestihli, máte nejbližší příležitost to napravit hned v sobotu 18. srpna, kdy lanškrounští muzikanti vystoupí na festivalu Kutnohorská kocábka.

Fofr

H.Tomášek a P.Veselý

diváci

mandolína

Na závěr koncertu losovali Zbigniew Czendlik a moderátor celého kulturního léta Karel Pokorný vstupenky o dvě lahve vína a sadu skleniček na pivo, tedy ceny věnované restaurací U Pastýře.

Z.Czendlik a K.Pokorný

Zbigniew Czendlik

Prázdniny se už přehouply do své poslední čtvrtiny a na farní zahradě proto letos proběhnou už jen dva letní kulturní pořady.

V pátek 24.8. to bude poslední koncert - nejen jazzový večer s Hankou a Tomášem Krejčovými a Markétou Kráčmarovou. Úplný závěr i letos obstará místní Divadlo Ve středu, které vystoupí (pozor, změna!!!) ve čtvrtek 30. srpna.

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Nechápete, že jsme někde sešli z cesty? Lidské mraveniště je bohatší než dřív. Máme víc výhod a volného času, a přece nám chybí něco podstatného, co těžko dovedeme určit. Cítíme se méně být lidmi, ztratili jsme něco z tajemných výsad.
Antoine de Saint Exupery